Смачні домашні заготівлі

Овочі на тарілку малювання у підготовчій групі. Конспект заняття з малювання з натури у підготовчій групі на тему "овочі"

Проект у підготовчій групі: «Овочі на нашій грядці»

ДККП Дитячий садок №27 «Балауса» м.Астана
Вихователь:Болбас Тетяна Олексіївна
Опис:Пропоную Вам проект у дитячому садку, який буде корисним для вихователів старших груп. Проект спрямовано розвиток дослідницької діяльності дітей.
Вид проекту:Дослідницько – пізнавальний
Тривалість проекту:довгостроковий.
Участники проекту:Діти, батьки, вихователі, спеціалісти казахської та англійської мов.
Об'єкт дослідження:Овочі
Предмет дослідження:Виявити наскільки рослини потребують догляду, виявити необхідні умови для зростання овочів.
Актуальність:Кожна людина має можливість дбати про своє здоров'я. Медицина пропонує різноманітні лікарські препарати, вітаміни, які можуть допомогти у багатьох ситуаціях. Здоров'я людини це те, що їдять наші діти і ми. Їжа допомагає дитині рости, дає їй необхідну енергію, здоров'я. Тому їжа, яку вживають наші діти, має бути не лише смачною, а й корисною. Овочі та фрукти – це та сама корисна їжа, необхідна для зростання маленького організму.
Гіпотеза:Припустимо, що вживаючи кожен день овочі та фрукти корисні для нашого організму.
Мета проекту:
Збагачувати знання дітей про овочі та фрукти.
Знайомити дітей з корисними властивостямиовочів.
Поглиблювати лінгвістичні знання дошкільнят.
Створювати передумови раннього спілкування казахською та англійською мовами.
Завдання:
Розширювати уявлення про овочі.
Формувати прийоми та навички самостійної діяльності.
Вміння проводити дослідні роботи, спостереження.
За результатами спостережень та експериментів робити висновки.
Розвивати логічне мислення.
Бажання піклуватися про рослини.
Знайомити дітей з назвами овочів казахською та англійською мовами.
Виховувати бажання вживати здорову та корисну їжу.
Включати батьків у роботу над проектом.
Передбачуваний результат:
Вміння використовувати практичні знання у вирощуванні овочів.
Вміння спостерігати, аналізувати, узагальнювати, порівнювати робити висновки.
Складати пропозиції казахською та англійською мовами.
Дбайливо ставиться до результатів своєї праці.
План реалізації проекту:
1 етап підготовчий:
Оформлення батьківського куточка на тему проекту.
Анкетування батьків: Що ви знаєте про користь овочів?
Підбір дидактичного матеріалу, атрибутів для експериментування та праці.
Пошукова робота з матеріалу на тему: «Овочі»
2 етап основний.
Бесіди з дітьми: «Чим корисні овочі?», «Вітаміни та здоровий організм», «Навіщо овочі заготовляють на зиму?» "Якби не було овочів ...?"
Розгляд книг, ілюстрацій про овочі. Цікаві фактиіз життя овочів (робота з різними джерелами).
Дидактичні ігри:
«Дізнайся за смаком», «Що де росте?»,
«Визнач навпомацки», «На городі», «Я люблю…», «Говори по-іншому», «Кухар та овочі», «Наш город».
Складання описових розповідей про овочі.
Відгадування загадок про овочі казахською та англійською мовами.
Малювання: "Овочі", "Помідори в банку", "Зайчик морквину".
Ліплення: «Кошик з овочами»
Складання альбому «Наші овочі».
Читання Батьківське поле» В. Купрін. "Яблуко", "Мішок яблук" Сутеєв. "Огірки", "Про ріпку", "Огородники" Н. Носов.
Спостереження за посадкою овочів, догляд за ними.
Експериментальна діяльність:
Посадка та спостереження за зростанням овочів у різних умовах. Дати уявлення про залежність зростання овочів від вологи, світла, тепла, ґрунту. Закріплювати знання про будову рослин. Вчити спостерігати зміни у процесі зростання овочів, аналізувати, робити висновки. Дати поняття про деякі закономірності та взаємозв'язки.
«Яка земля»
Ціль: Виявити властивості землі.
«Рослини та вода»
Мета: Визначити, наскільки вода необхідна для рослин.
«Рослини та сонце»
Мета: Сонячне світло у житті рослин.
«Людина та рослини»
Мета: З'ясувати, як людина впливає на зростання рослин, догляд за нею.
«Рослини та повітря»
Ціль: З'ясувати, як дихають рослини.
Висновки за результатами дослідження:Овочі вирощують на городі. Рослинам необхідне світло, родючий ґрунт, вода, тепло. Щоб овочі виросли великими та корисними, за ними потрібен постійний догляд.
Робота з батьками:
Консультації: «Вітаміни на нашому столі», «Як навчити дитину вживати овочі».
Спільне виготовлення виробів із овочів «Казки з грядки», виготовлення табличок для городу.
3 етап заключний:
Проведення дозвілля «Овочеві посиденьки».
Інсценування «Спор овочів».
Приготування салату з городу.
Казка на новий лад «Ріпка»

Конспект заняття

з малювання з натури

у підготовчій групі

д/с №37 (корпус 2)

Жовтневого р-ну м.Уфи

Тема: «Овочі»

Вихователь: Сафуанова Н.М.

Програмний зміст

    Вчити дітей зображати овочі з натури, передаючи подібність. Навчати дітей малювати схему предмета (натюрморту) ледь помітними лініями.

    Закріплюємо вміння змішувати фарби для отримання потрібного кольору, вдосконалюємо раніше набуті навички.

    Виховне завдання: розвивати окомір, спостережливість, відчуття кольору, виховувати інтерес до малювання з натури.

Методичні прийоми

Загадки.

Як на нашій грядці
Виросли загадки -
Соковиті та великі,
Ось такі круглі.
Влітку зеленіють,
Восени червоніють. (Помідори)

Сарафан на сарафан,
Плаття на платті.
А як роздягатимеш,
Досить наплачешся. (Цибуля)

Запитання. Що означає малювати з природи? Як отримати потрібну фарбу?

Словникова робота: натура, змішування фарби, схеми, ледь помітні лінії, фон, пропорція, палітра.

Хід заняття. Хлопці, ми сьогодні малюватимемо з натури наші овочі(На столі зліва направо розставляю заздалегідь підібрані овочі: цибуля, огірок, помідор) . Як ви вважаєте, що означає малювати з натури? Щоб намалювати овочі з натури, їх спочатку потрібно розглянути. Хто хоче розповісти про ці овочі? Може хтось хоче доповнити? (Дитина, яка доповнила відповідь товариша, отримує фішку). Молодці! Тепер ці овочі потрібно зобразити на аркуші паперу. Спочатку потрібно намалювати схему. Подивіться, діти, овочі у нас розташувалися на одній лінії. Накреслимо цю лінію. Тепер говоритимемо про кожен предмет окремо. Почнемо зліва направо. Давайте розглянемо цибулю. Візьмемо вимірювальну смужку та виміряємо висоту та ширину цибулі. Я вимірюю висоту, а ви рахуйте, один, два. Рисуємо осьову, ледь помітну лінію, що дорівнює двом вимірювальним смужкам. Виміряємо ширину. Вважаємо, один, два. Ширина така сама, як і висота. Посередині осьової лінії креслимо ще одну, такої ж довжини, поперек осьової. Потім плавним поворотом руки з'єднуємо кінці відрізка, передаючи схожість з контурами цибулі.

Наступний овоч – (загадка) огірок, розташований посередині. Виміряємо товщину огірка. Я вимірюю, а ви вважаєте, один. Рисуємо вертикальну лінію рівну одній вимірювальній смужці, відступивши від цибулі на відстань рівну двом вимірювальним смужкам. Тепер виміряємо довжину огірка. Я виміряю, а ви рахуйте, скільки разів відкладеться вимірювальна смужка по довжині огірка. Один два три чотири. Від середини вертикальної лінії креслимо горизонтальну лінію вправо, що дорівнює двом вимірювальним смужкам і таку ж вліво. З'єднуємо кінці відрізка, плавною ледь помітною лінією, передаючи схожість з контурами огірка.

Наступним ми зображатимемо (загадка) помідор. Виміряємо висоту та ширину помідора. По висоті помідора вимірювальна смужка відкладається, вважаємо, один, двічі. Чортимо вертикальну лінію, що дорівнює двом вимірювальним смужкам. Зазначаємо середину відрізка. Виміряємо ширину помідора, я вимірюю, а ви рахуйте, один два. Рисуємо ледь помітну лінію від середини відрізка вправо, рівну одній смужці і вліво, таку ж. Потім з'єднуємо кінці відрізка ледь помітними округлими лініями, передаючи подібність до форми помідора.

Діти, подивіться, ми намалювали схему овочів. Тепер наше завдання – розфарбувати овочі. Але для цього нам необхідно підібрати відповідні кольори. Підбираємо фарбу для цибулі. Щоб отримати цибульний колір, візьмемо помаранчевий і жовтий. Чи підходить? Ні, не підходить. Що треба взяти? (Білу фарбу). Додамо трохи білої фарби. Підійшло? Підійшло! Значить, які фарби потрібно взяти, щоби отримати цибульний колір? Правильно, помаранчевої, жовтої та трохи білої фарби. Зафарбовуємо акуратно цибулю. Для огірка беремо зелену фарбу. Чи підходить? Підходить. Давайте подивимося, чи підходить червона фарба до нашого помідора. Ні, не підходить. Що треба додати? Ну, давайте додамо фіолетовий колір. Тепер підходить.

Тепер ви самі зобразите овочі з природи на аркуші паперу. З чого ви розпочнете? Правильно малюємо схему! Як ви малюватимете схему? Правильно, ледь помітними лініями. Поки ви не побачите, що ваша схема нагадує натуру, малювати фарбами не починайте. Починайте! Забираю схему. Діти починають малювати. Спостерігаю за дітьми. Індивідуально підходжу до того, хто забарився. Підбадьорюю і намагаюся внести почуття впевненості, у тому, що в нього все вийде.

Кінець заняття. Аналіз. Діти, подивіться, хто вважає, що його робота дуже схожа на натуру, покладіть свої малюнки на цей піднос. Хто вважає свою роботу не дуже схожою, покладіть на іншу тацю. А ті, у кого взагалі не схоже покладете на третю тацю. Викликаю дитину і питаю: «Чому ти поклав на цю тацю?» (Самоаналіз). Дитина повинна розповісти, що вона поклала на цей піднос, тому що вона передала пропорції, підібрала відповідні фарби, правильно зобразила форми, акуратно працювала. Розбираємо 1-2 роботи. Інші роботи розбираються протягом дня чи наступного дня.

КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ У ПІДГОТОВЧІЙ ГРУПІ НА ТЕМУ: «ОВОЧІ» ДЛЯ ДІТЕЙ З ЗАГАЛЬНИМ ПОРУШЕННЯМ МОВЛЕННЯ.

Програмний зміст:

Освітні завдання:

Закріплювати уявлення про овочі: де ростуть, як їх доглядати, уточнити правильну назву всіх овочів, що з них готують.

Уточнення, розширення, активізація словника на тему «Овочі».

Удосконалювати граматичний лад мови (узгоджувати прикметники з іменниками на кшталт, числа. Освіта прикметників від назв овочів.

Корекційні завдання:

Розвивати артикуляційну та дрібну моторикупальці рук.

Розвивати вміння координувати мову з рухом.

Розвивати слух - мовленнєву увагу.

Формувати сенсорні уявлення.

Виховні завдання:

Сприяти формуванню пізнавального інтересу.

Розвиток у дітей активності та самостійності.

Виховання шанобливого ставлення до праці дорослих.

Попередня робота:

розгляд картинок, загадування загадок, розмови про користь овочів, малювання та ліплення овочів, пальчикові гімнастики на тему «овочі».

Матеріал:

мультимедійне обладнання, презентація на тему «овочі», картинки овочів, трафарети з контуром овочів на кожну дитину, велика картинка кошика для гри, велике коло для гри, поділене на зони за кількістю дітей (10-12), килимограф.

Хід заняття:

1.Організаційний момент: діти вітають одне одного.

На килимографі розташовані картинки овочів. Вихователь роздає дітям картки з контурним зображенням овочів і пропонує знайти серед предметів той, що збігатиметься з контурним зображенням (трафарет кріпиться поруч із картинкою).

Вихователь: Діти, подивіться, що це за предмети та як їх можна назвати одним словом? (Овочі, діти перераховують назву овочів, прикріплених до килимографа).

2.Вихованець пропонує подивитися та послухати дітям вірш Я.Тувіма «Овочі» з музичним супроводом (слайд 2-6). Після перегляду поезії коротка розмова з дітьми за змістом.

3.Вихованець запитує, а де ростуть овочі та які овочі ростуть на городі? (Слайд 7-8).

4. Бесіда з дітьми про те, а що можна приготувати з овочів і що можна з ними робити? (Слайд 9-10).

5. Фізкультхвилинказ дітьми:

Ми капусту рубаємо, рубаємо (руки, що рубають, сокирою, рухаючи прямими долоньками вгору-вниз).

Ми капусту ріжемо, ріжемо (ребром долоні водимо вперед-назад).

Ми солимо капусту, солимо (збираємо пальчики в щіпочку і робимо вигляд, що солимо капусту).

Ми капусту тиснемо, тиснемо (стискаємо та розтискаємо кулачки).

Ми моркву трьом, трьом (праву руку стискаємо в кулачок і рухаємо її вгору-вниз уздовж прямої долоні лівої руки, зображуючи тертку).

6.Вихованець пропонує дітям назвати, які соки можна приготувати з овочів та як вони називаються? (Слайд11).

7.Дидактична гра«Визнач, що зайве?»(Слайд12-13).

8.Дидактична гра"Скажи зі словом багато"(Слайд14).

9. Вихователь пропонує дітям відгадати загадки про овочі (слайд 16-18).

10. Рухлива гра з промовою «Збери овочі в кошик». На підлозі лежить коло, поділений на сектори. У кожному секторі знаходиться картинка з овочом. Діти бігають по колу, а сигналом вихователя зупиняються в кожного сектора.

При виконанні цієї гри використовується такий прийом, як читання з губ. Педагог беззвучно з перебільшеною артикуляцією вимовляє слово. Діти беруть ту картинку з овочом, який був названий і чітко промовляючи, починаючи зі слів «у мене» розміщують його на килимографі разом із намальованим кошиком. Гра триває доти, доки всі овочі не будуть зібрані.

/data/files/b1476556868.pptx (Презентація "Овочі")

Подібні публікації