Смачні домашні заготівлі

Конспект заняття з малювання для підготовчої групи Тема: «Весняні мотиви. Конспект ООД з малювання "Наші зимові забави" план-конспект заняття з малювання (середня група) на тему Малювання зимові забави конспект заняття підготовча група

Наталія Андрєєва

Конспект заняття з малювання у підготовчій групі« Зимові забави»

Програмний зміст:

Продовжувати вчити дітей передавати людину у русі.

Розвивати вміння замислювати зміст свого малюнка та доводити задум до кінця.

Виховувати бажання радіти гарним малюнкам своїх друзів.

Матеріал: ілюстрації зимових забав, акварельні фарби, альбомний лист блакитного кольору, біла гуаш.

Хід заняття:

Хлопці, яка зараз пора року?

Скажіть, будь ласка, за що ви любите зиму?

Взимку багато снігу, можна грати у сніжки, кататися на санчатах, лижах. Ліпить снігову бабу, будувати зі снігу фортецю. Взимку весело грати.

Діти давайте з вами уявимо, що ми зараз на зимової прогулянки . Пограйте у свої улюблені ігри: сніжки, покатайтеся на лижах, на ковзанах (діти проходять на килим та імітують рухи).

Ось, як весело ми пограли, а тепер подивіться в які зимові

забавилюблять грати інші хлопці (Показ ілюстрацій зимових забав) .

Скажіть, який одяг треба одягати для ігор на вулиці взимку?

-Теплу: штани, шапку, куртку, валянки, рукавиці, хустка.

А тепер я вам пропоную намалювати зимові забави, в які любите грати

ви. (Діти сідають за столи та починають малювати- Самостійна робота дітей)

В кінці заняттярозглядаємо всі роботи та у діти обирають найкращі.

Публікації на тему:

Конспект інтегрованого заняття з використанням ІКТ у другій молодшій групі «Зимові забави Сніговика»Інтегроване заняття з використанням ІКТ у 2 молодшій групі«Зимові забави Сніговика» Мета: Розвивати активність та допитливість.

Конспект відкритого заняття з розвитку мови у середній групі «Зимові забави»Конспект відкритого заняттящодо розвитку зв'язного мовлення «Зимові розваги» у середній групі. Цілі: - закріплювати знання дітей про зиму, зимові.

Конспект відкритого заняття з розвитку мови з використанням мнемотехніки в середній групі «Зимові забави»Конспект відкритого заняття у середній групі з розвитку мови з використанням мнемотехніки «Зимові забави» Мета: складання описового.

Конспект заняття з розвитку мови у молодшій групі «Зима. Зимові забави"Тема: «Зима. Зимові забави» Завдання: Освітні: навчити називати основні ознаки зими, вчити відгадувати загадки, складати речення.

Конспект заняття з розвитку мови у другій молодшій групі «Зимові забави»Мета: Дати уявлення про ознаки зими та зимові забави. Завдання: 1. Освітні: Вчити дітей відгадувати вірші-загадки про зиму.

Конспект заняття із соціально-комунікативного розвитку в середній групі «Зимові забави»Конспект заняття з соціально-комунікативного розвитку в середній групі на тему: «Зимові забави». Мета: Розширити словниковий запас дітей.

Конспект заняття у старшій групі «Улюблені зимові забави»Мета: вчити передавати у малюнку своє ставлення до зими та зимових ігор. Завдання: вчити дітей малювати сніговика нетрадиційною технікою.

Мета: Продовжувати вчити дітей передавати людину у русі.

Розвивати вміння замислювати зміст свого малюнка та доводити задум до кінця. Продовжувати вчити малювати за допомогою різних прийомів малювання.

Виховувати бажання радіти гарним малюнкам своїх друзів.

Матеріал: слайди зимових забав, акварельні фарби, тонований папір (альбомний лист, біла гуаш).

Хід заняття

Вихователь: - Хлопці, яка зараз пора року?

Діти:-Зима.

Вихователь: Скажіть, будь ласка, за що ви любите зиму?

Діти:-Взимку багато снігу, можна грати у сніжки, кататися на санчатах. лижах. Ліпить снігову бабу, будувати зі снігу фортецю. Взимку весело грати.

Вихователь:-Хлопці давайте з вами уявімо, що ми зараз на зимовій прогулянці. Пограйте у свої улюблені ігри: сніги, покатайтеся на лижах, на ковзанах (діти імітують рухи).

Вихователь:-Ось, як весело ми пограли, а тепер подивіться в які зимові

забави люблять грати інші хлопці (показ слайдів зимових забав).

А тепер я вам пропоную намалювати, в які зимові забави любите грати

ви. (Діти сідають за столи та починають малювати)

Наприкінці заняття розглядаємо всі роботи і діти обирають найкращі.

Завантажити:


Попередній перегляд:

МДОУ « Дитячий садок№4» м.Саратова

Конспект НОД

з малювання на тему

"Зимові забави"

вихователь: Кадашинська Є.Є

2015 р.

Мета: Продовжувати вчити дітей передавати людину у русі.

Розвивати вміння замислювати зміст свого малюнка та доводити задум до кінця. Продовжувати вчити малювати за допомогою різних прийомів малювання.

Виховувати бажання радіти гарним малюнкам своїх друзів.

Матеріал: слайди зимових забав, акварельні фарби, тонований папір (альбомний лист, біла гуаш).

Хід заняття

Вихователь: - Хлопці, яка зараз пора року?

Діти:-Зима.

Вихователь: Скажіть, будь ласка, за що ви любите зиму?

Діти:-Взимку багато снігу, можна грати у сніжки, кататися на санчатах. лижах. Ліпить снігову бабу, будувати зі снігу фортецю. Взимку весело грати.

Вихователь:-Хлопці давайте з вами уявімо, що ми зараз на зимовій прогулянці. Пограйте у свої улюблені ігри: сніги, покатайтеся на лижах, на ковзанах (діти імітують рухи).

Вихователь:-Ось, як весело ми пограли, а тепер подивіться в які зимові

забави люблять грати інші хлопці (показ слайдів зимових забав).

А тепер я вам пропоную намалювати, в які зимові забави любите грати

ви. (Діти сідають за столи та починають малювати)

Наприкінці заняття розглядаємо всі роботи і діти обирають найкращі.


За темою: методичні розробки, презентації та конспекти

Використання різних технік малювання дозволяє дітям почуватися сміливішими, розвивати уяву, дає повну свободу для самовираження.

Вчити дітей малювати сніговика. Продовжувати вчити використовувати у малюнку різні матеріали: графітний олівець, кольорова воскова крейда, акварель. Закріплювати технічні навички малювання матеріалами. Раз...

Тетяна Козловська

Конспект заняття з малювання

в старшій групі "Наші зимові забави"

Програмний зміст:

вчити малювати фігуру людини(дитина)в зимовому одязі(комбінезон, передаючи форму частин тіла, їх розташування, пропорцію, вчити передавати прості рухи рук і ніг, підводити дітей до передачі образу нетрадиційним способом (за допомогою руки);

продовжувати вчити використовувати у малюнку різні матеріали: графітний олівець, кольорова воскова крейда, акварель.

закріплювати технічні навички малювання матеріалами.

розвивати вміння передавати у малюнку своє ставлення до зимових ігор;

прищеплювати любов до здорового способу життя та заняттям спортом.

Матеріал: репродукція картини В. Сурікова «Взяття снігового містечка», ілюстрація із зображенням зимових видів спорту; папір формату A4; простий олівець, олійний пастель, аквареллю фарби.

Попередня робота:

Розгляд репродукцій В. Сурікова «Взяття снігового містечка», ілюстрацій зимових пейзажів;

Дидактична гра лото «Одяг у будь-яку погоду» ;

Спостереження дільниці за іграми дітей;

малюваннярізними мистецькими матеріалами.

Хід заняття:

На початку заняттядітям пропонується розглянути репродукцію картини, ілюстрації із зображенням зимових ігор, послухати уривок із вірша А. С. Пушкіна « Зимовий ранок» .

Що відбувається з природою взимку? Які фарби переважають? А ви любите зиму? За що? Які ігри можна грати взимку на свіжому морозному повітрі? А ви любите робити піші прогулянки взимку? Як краще одягатися взимку надвір, щоб не замерзнути? Який настрій у вас з'являється під час ігор взимку?

Після відповідей дітей на запитання, запропонувати порівняти два малюнки. Хто на них зображений? У що одягнені діти? Чим вони відрізняються одна від одної? Дізнатися, чи змогли б вони самі намалюватитаких же веселих дітей на зимової прогулянки?

Фізкультхвилинка "Ми збудуємо сніговий дім"

Вийшли ми надвір,

(марширують)

Снігу намело!

(Руки вгору, в сторони)

Ось лопати ми візьмемо,

(працюють лопатами)

Та й сніг весь розгрібаємо.

Протопаємо доріжку

До самого поріжка.

(тупають ногами)

Зліпимо круглі сніжки

(ліплять сніжки)

І величезні грудки.

(Показують великий ком)

Ми збудуємо сніговий будинок,

(марширують)

Дружно житимемо в ньому.

(плескають)

Запропонувати уважно подивитися і послухати розповідь, про дві долоні, які допомагають дітям малювати!

1. Покладіть ліву долоню по центру паперу. Великий пальчик відвести убік. Притиснути безіменний та мізинець пальці один до одного, вказівний та середній зімкнути щільніше і відвести трохи убік.


2. Між безіменним та середнім пальцями має утворитися галочка. Сильно притиснути долоню до аркуша паперу, щоб він не рухався.

3. Правою рукою обвести простим олівцем долоню, сильно не притискати олівець до пальців.


4. Прибрати ліву долоньку з листа, замкнути дві лінії.


5. Перевернути лист на 1800. Запитати у дітей "На що це схоже?".


6. Зверху домальовуємо дві дуги(капюшон).

7. З правого боку потрібно намалювати другу руку. Діти самі вирішують куди вона буде спрямована: вгору, вниз, убік або ліворуч на комбінезон.

8. Промальовуємо робили: овали – черевики; овальчик плюс пальчик - рукавички; шарф; очі; ніс; рот.

9. Обвести готовий малюнок потрібно восковою крейдою, вони не бояться акварельних фарб. Використовувати потрібно різні кольорищоб комбінезон вийшов яскравий, помітний, з безліччю дрібних деталей (блискавка, кишені, комір, манжети, відбивачі і т.д.


10. Потім доповнити сюжет: сніжинками, лопатою, сніговиком і т. д. за бажанням дітей.

11. Заключна частина роботи – розфарбовування акварельними фарбами.

Вихователь пропонує дітям намалювати улюблене заняття взимку. Малюнок має передавати настрій.

Потім малюнки поєднуються в мозаїчне панно то змістом: катання на лижах, на ковзанах, на санках, гра в сніжки та ін.




Поради вихователю

На попередньому Запропонувати дітям намалювати зимовий пейзаж.

Виставити репродукції картин про зиму.

Джерело: Колективна творчість дошкільнят: Конспекти занять/під ред.. А. А. Грибовської. - М.: ТЦ Сфера, 2005. - 192 с.

Конспект заняття на тему «Наші зимові забави»

ЦІЛІ ЗАНЯТТЯ

Розвивати творчу уяву.

Вчити використовувати різну технікупри малюванні: набризок, малювання по стиснутому папері.

Розвивати почуття кольору та композиції.

Розвивати тонкі рухи дрібної моторикируки.

УСТАТКУВАННЯ

Білий папір, акварель, білі пензля; музичний твір В.О. Моцарта "Катання на санях".

ПІДГОТОВКА

Розглядаються спеціальні картини, репродукції, ілюстрації до книг, що зображують зимові ігри та забави дітей.

Методи: словесні (пояснення, роз'яснення), наочно дієві (демонстрація, ілюстрація).

* * *

Вихователь разом із дітьми згадує зимові забави (катання на санчатах, ковзанах, лижах; ігри в сніжки; ліплення снігової баби та ін.). Читає короткі вірші,

пропонує відгадати загадки.

Сніг

Сніг, сніг паморочиться,

Біла вся вулиця!

Зібралися ми в гурток,

Закрутились, як сніжок.

А. Барто

* * *

Все обличчя та руки

Заліпив мені сніг.

Мені в кучугурі - горе,

А хлопцям – сміх!

І. Суріков

Загадки

На прогулянці бігуни

Одинакової довжини

Через луг до берізки

Тягнуть дві смужки…

(Лижі.)

Біл, та не цукор, немає ніг, а йде.

(Сніг.)

Що за безглузда людина

Пробрався о двадцять

перше століття?

Морквина - ніс, у руці -

мітла,

Боїться сонця та тепла.

(Сніговик.)

Мене ляскали лопатою,

Мене зробили горбатою,

Мене били, били.

Крижаною водою облили,

І скотилися всі потім

З мого горба гуртом.

(Сніжна гірка.)

Вихователь.

Сьогодні ви малюватимете на стиснутому папері. Для цього спочатку необхідно зім'яти і стиснути папір, потім лист розправити і на нього нанести малюнок.

Діти виконують завдання.

У середині заняття проводиться пальчикова гімнастика.

Пальчикова гімнастика

«Ми у двір пішли гуляти»

Раз, два, три, чотири, п'ять, Ми надвір пішли гуляти.

Загинають пальчики поодинці. «Ідуть» по столу вказівним та середнім пальчиками.

Бабу сніжну ліпили,

«Ліплять» грудочку двома долонями.

Пташок крихтами годували,

«Крішать хліба» всіма пальчиками.

З гірки ми потім каталися,

Ведуть вказівним пальцем правої руки по лівій долоні.

А ще у снігу валялися.

Кладуть долоні на стіл то однією, то іншою стороною.

Всі в снігу прийшли додому, З'їли суп і спати лягли.

Обтрушують долоні. Рухи уявною ложкою, потім руки під щоку.

Наприкінці заняття діти роблять невеликий набризок для надання малюнку завершеності.

Потім малюнки аналізуються. Обговорюється кожна картинка: що у ньому зображено, що вдалося відобразити, що вимагає доопрацювання. Після закінчення заняття хлопці розповідають вірші про зиму та зимові забави.

ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ

На цьому занятті розвивається творча уява, абстрактне мислення. Зображення на стиснутому папері відкриває нові можливості, малюючи по складках паперу дитина відкриває нові образи, форми, найповніше використовуючи свою уяву. Малюнки на тему зими за допомогою такої техніки виходять об'ємними.

Завантажити:


Попередній перегляд:

КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ НА ТЕМУ: «НАШІ ЗИМНІ ЗАБАВИ» У СТАРШІЙ ГРУПІ.

Ціль: вчити передавати у малюнку своє ставлення до зими та зимових ігор.

Завдання:

  • вчити дітей малювати сніговика нетрадиційною технікою малювання «печатками з картоплі»;
  • вчити передавати в малюнку будову дерева - стовбур та гілки різної довжини (пензлем);
  • вивчати правильно, розташовувати зображення на аркуші паперу;
  • продовжувати розвивати творчі здібностіу малюванні нетрадиційною технікою «тичок газетою»;
  • удосконалювати технічні навички;
  • розвивати мистецько-творчі здібності;
  • виховувати позитивне ставлення до природи.

Матеріали: іграшка мавпочка, блакитний тонований папір, гуаш, білизни пензля, печатки з картоплі, баночки з водою, аркуш газети, музичний твір В. А. Моцарта «Катання на санчатах».

Попередня робота:спостереження на прогулянках: за снігом, за деревами, за дітьми, що грають і гуляють. Розмова про зимові забави, ігри, спортивні заняття Розгляд посібників «Зима», «Зимові забави», «Пори року» Складання описових та оповідальних оповідань з особистого досвіду, по серії сюжетних картин на тему "Зимові забави", "Що ми робили взимку". Читання уривка з оповідання К.Д. Ушинського «Чотири бажання.

Хід заняття:

1 частина (вступна):

Сонце гріє землю слабо,
Ночами тріщить мороз.
На подвір'ї у снігової баби
Побілів морквяний ніс.

Про яку пору року вірш? (про зиму)
- Чому ви так думаєте? (сонце майже не гріє, на вулиці холодно, тріщать морози)
- Хлопці, сьогодні ми з вами поговоримо про зимові забави. Я вам загадаю про них загадки, а ви уважно слухайте: Все літо стояли на зиму чекали. Дочекалися пори, побігли з гори (санки). Вихователь: Чому ви так думаєте?
Діти: Влітку санки не потрібні, бо снігу немає

Вихователь: Слухайте таку загадку: Дерев'яні коні по снігу скачуть, а сніг не провалюються (лижі).
Вихователь: Чому ви так думаєте? (лижі ковзають снігом).
Вихователь : Мене плескали лопатою, мене зробили горбатою, мене били, билися, крижаною водою облили І скотилися всі потім з мого горба гуртом (гірка)
Вихователь: Чому?
Діти: Спочатку сніг для гірки згрібають, потім плескають, потім обливають водою і коли замерзне, на ній діти катаються)
Вихователь:

Загадка:

Що за безглузда людина пробралася в 20 століття:

Морквина носа, в руці мітла.

Боїться сонця та тепла? (Сніговик)

Вихователь: Чому сніговик боїться сонця та тепла?
Діти: Він розтане.
Вихователь: В яку погоду ліплять сніговики? Чому його не ліплять у сильний мороз?
Діти: У морозну погоду сніг не ліпиться, У сніжинок ламаються промінчики.

Вихователь: Молодці, хлопці! Ви добре відгадали загадки?

2 частина (основна):

Хлопці, до нас у гості хтось стукає? Подивіться, до нас у гості мавпочка приїхала. Тільки вона чомусь невесела? Зараз я дізнаюся, що в неї сталося? Виявляється, мавпочці сподобалася наша зима, а в Африці, де вона живе - зими ніколи не буває. Їй дуже хочеться показати своїм подружкам нашу російську зиму, як падають сніжинки, як хлопці ліплять сніговика. Адже в Африці цього нема. Вона хотіла сніг відвести, але ж його не довезеш, він розтане. Подумайте, хлопці, як ми можемо допомогти мавпці?
Діти: Ми можемо намалювати зиму.
Вихователь: Сьогодні ви малюватимете наші зимові забави. Для цього спочатку необхідно намалювати кучугури, снігові дерева білою гуашшю, сніговиків, падіння сніжинки. Як ви вважаєте, з чого потрібно почати? Діти: З кучугур. Вихователь: правильно. А яким пензлем зручніше буде малювати?
Діти Толстой.
Вихователь: Добре. Подивіться, візьмемо на товсту кисть білу гуаш, і отак плавними рухами малюємо кучугури. Не шкодуйте фарби, беріть більше на кисть. Молодці! Так, тепер ми з вами приступаємо до забав на снігу. Ми намалюємо, як ліпили сніговика. Розташувати сніговика можна по-різному – у центрі з боків. А малювати ми його будемо відбитком печатки з картоплі. Подивіться перед вами 3 печатки картоплі різної величини. Чому?
Діти: Сніговики ліплять із 3 снігових коміків різного розміру. Перший - найбільший, другий менший, а третій - найменший.
Вихователь: Правильно, хлопці, сніговика ліплять зі снігових грудок різного розміру: від найбільшого, що лежить землі, до найменшого, т. е. до голови. Отже, ми беремо правою рукою найбільшу печатку картоплі, зрізом донизу, акуратно опускаємо в білу гуаш, трохи в ній «потопчемося», потім переносимо на аркуш. Далі ми беремо меншу картоплю, щільно ставимо на велику грудку, а потім найменшу. Ось якого гарного сніговика ми зліпили! Наші ручки замерзли на снігу, розігріємо пальчики і пограємо.

Пальчикова гімнастика. «Ми у двір пішли гуляти»

Раз два три чотири п'ять.

Ми надвір пішли гуляти. (Загинають пальчики по одному. «Ідуть по столу вказівним та середнім пальчиками»)

Бабу снігову ліпили, («Ліплять» грудочку двома долонями.)

Пташок крихтами годували, («Крішать хліба» всіма пальчиками»)

З гірки ми потім каталися, (Ведуть вказівним пальцем правої руки по лівій долоні.)

А ще у снігу валялися. (Кладуть долоні на стіл то однією, то іншою стороною)

Усі у снігу додому прийшли.

З'їли суп і спати лягли. (Трушать долоні. Рухи уявною ложкою, потім руки під щоку.)

Далі ми з вами намалюємо російську берізку: струнку та гарну.
Вихователь: З чого ми почнемо малювати берізку?
Діти: Зі стовбура
Вихователь: Яким кольором малюватимемо стовбур? Діти: Білим. Вихователь: Не забудьте, малюємо берізку знизу нагору, т.к. дерева ростуть із землі. Починаємо малювати стовбур, ставимо пензель «плашмя», плавно закінчуючи верхівку кінчиком кисті. Вихователь: Що ще треба намалювати біля берізки?
Діти: Гілки. Вихователь: Далі малюємо гілки. Якщо фарба висохла, можна підкреслити красу берізки, використовуючи чорний колір. Як гарно намалювали білоствольну красуню! Мавпа дивиться на вас, посміхається.
Вихователь:

Біла береза ​​під моїм вікном

Накрилася снігом, наче сріблом.

Ми з вами зараз накриємо гілки снігом. Для цього я пропоную відірвати шматочок газети, зминаємо, набираємо фарбу і методом «тичка» прикладаємо на гілки. Ви це добре вмієте робити. Як гарно намалювали білоствольну красуню! Зараз фарба вже висохла, я пропоную вам малювати сніговика, використовуючи фарби за вашим бажанням.
Вихователь: Поки ми з вами малювали, надвір повалив сніг. Сніг, сніг паморочиться, біла вся вулиця. Пропоную вам намалювати сніжинки. Пам'ятайте, у сніжинки 6 промінців, вона дуже крихітна. Малювати їх треба маленькими, кінчиком тонкої кисті.

3 частина: (заключна).

Хлопці, мавпочка, світилася від радості: їй дуже сподобалися ваші малюнки. Особливо ті, де багато насипало снігу, вона вперше побачила сніговики, дерева в снігу. Вона каже вам «дякую», але не прощається. Коли малюнки висохнуть, ми їх складемо ось у цю красиву татку та подаруємо їх їй. Вона покаже їх своїм друзям і розповість усе, що знає про нашу російську зиму.


Подібні публікації