Смачні домашні заготівлі

Відкритий класний годину на тему дружби. Класна година «Дружба! Що потрібно для проведення класної години на тему дружби

Класна година«Поговоримо про дружбу»

Цілі:Сприяти поглибленому осмисленню поняття "дружба", "друг", усвідомленні своїх обов'язків перед друзями.

Завдання:

1. Сприяти успішному перебігу процесів самопізнання та самовдосконалення особистостей учнів;

2. Формувати вміння вести міркування та аргументувати свою точку зору;

3. Формування моральних якостей учнів;

4. Уміння дружити, берегти дружбу.

5. Виховання доброзичливості, поваги один до одного.

Очікуваний результат:формування таких компетенцій:

Особистісний (стійка мотивація, встановлення на свідоме оволодіння нормами культури поведінки з друзями та у суспільстві);

Ціннісно-смисловий (розуміння значущості друга в житті);

Соціально-комунікативної (оволодіння нормами дружнього спілкування, вміння співпрацювати у колективі, мовні вміння);

Навчально-пізнавальної (рефлексивні здібності, володіння прийомами дій у нестандартних ситуаціях, самооцінка, взаємооцінка).

Обладнання:інтерактивна дошка, презентація, «Квітка-семиквітка», листочки для «дерева дружби», анкета «Чи ти добрий друг?», лист з Німеччини, Ромашка з питаннями, Кольоровий папір, клей, ножиці, кольорові олівці

Хід класної години

1.Організаційний момент

Здрастуйте хлопці! Я дуже рада вас бачити.

2. Введення теми заняття

Сьогодні у нас дуже цікава та серйозна тема класної години. А що це за тема, ви зараз спробуєте здогадатися. Я вам принесла квітку-семиквітку, вона вам і допоможе зрозуміти тему нашої класної години. (на кожній пелюстці написано слово, за першими літерами цих слів складається слова «Про дружбу»

ЦЯ КВІТКА

Просуспільству
Дарит
Рпекло
Улибку

виконує т
Желання

вчить бути
Благородним

він такий у світі
Еєдиний

(учні читають тему класної години)

Хто в дружбу вірить палко,

Хто поряд відчуває плече,

Той ніколи не впаде,

У будь-якій біді не пропаде,

А якщо й спіткнеться раптом,

То стати йому допоможе друг!

Завжди у біді надійний друг

Йому простягне руку.

Діти, ви правильно визначили тему. А як ви думаєте, що ми робитимемо сьогодні? Які завдання ми собі поставимо? Отже, нам з вами сьогодні доведеться визначити, що означає слова «Друг», «Дружба». Чи потрібні нам друзі чи, можливо, люди, обійшлися б і без друзів? А головне, яким має бути справжній друг?

Спочатку мені хочеться розповісти вам одну притчу:

«Давним-давно жила в горах багата людина. Мав він величезну отару овець і стільки

ж друзів.

Якось до нього в хату прийшла біда. У його кошару в одну з ночей проникли злодії та

викрали всіх овець. Коли вранці господар прийшов до кошари, щоб вигнати свою череду на

випасу, жодної вівці там не виявилося. Господар кошари важко зітхнув і заплакав. Уся його багаторічна праця була марною, а сім'я в одну ніч стала жебраком.

Незабаром вся округа знала про те, яке лихо трапилося з господарем кошари. Пройшов ще один день, і на зорі господар побачив хмарку пилюки на дорозі. Воно все зростало і зростало. Незабаром він зміг розгледіти і людей у ​​хмарі пилюки. То були його друзі. Кожен із його друзів йшов не з порожніми руками, а вів за собою маленьку череду овець. Коли вони всі увійшли до нього на подвір'я, він зрозумів, що друзі прийшли допомогти йому. З того часу його череда стала в кілька разів більшою за колишню. Щоранку, коли він ішов виганяти свою череду, він згадував очі своїх друзів, які врятували життя його сім'ї».

Про що ця казка? Який висновок можна зробити? Яким прислів'ям можна узагальнити цю притчу? (Не май сто карбованців, а май сто друзів.)

3. Робота з прислів'ями

З давніх-давен люди передавали з вуст в уста історії та легенди про дружбу, звичайно ж це відбилося в усній народній творчості у вигляді прислів'їв і приказок. Я пропоную нам з вами згадати прислів'я про дружбу.

4. Спільна робота.

А тепер, я прошу вас попрацювати спільно і написати спільну відповідь на 3 запитання:

Чому тема дружби є важливою для нашого класу?

Нам важливо говорити про дружбу у класі, тому що _________________

Чому тема дружби є важливою для нашої країни?

Для нашої країни важлива ця тема, тому що __________________________

Чому тема дружби є важливою для всього світу?

Для всього світу ця тема є важливою, оскільки ___________________

Від чого та від кого залежить дружба?

Дружба між людьми залежить від ________________________________

Давайте заслухаємо ваші відповіді (хлопці зачитують відповіді)

А хтось із вас може мені сказати, що за фестиваль проходив нещодавно в Сочі? (Припущення дітей)

Всесвітній фестиваль молоді та студентів. А що це за фестиваль та навіщо він проводиться? (Відповіді учнів)

З 15 по 22 жовтня 2017 р. у Сочі пройшов Всесвітній фестиваль молоді та студентів. Учасниками фестивалю були молоді люди віком 18-35 років більш як зі 150 країн світу. Його головними цілями були: зміцнення міжнародних зв'язків, розвиток міжнаціональної та міжкультурної взаємодії, збереження спільної пам'яті та історії, підвищення інтересу до Росії.

Тобто, молоді люди з різних країнзустрічалися, спілкувалися, демонстрували свою майстерність у різних галузях, обмінювалися досвідом, і звичайно, заводили нових друзів. А як на вашу думку, чи потрібно продовжувати проводити такі фестивалі? (Звичайно треба, адже він поєднує людей, дає можливість знайомитися та знаходити нових друзів)

Питання дружби завжди хвилювали людей на Землі, тому навіть виникло Міжнародне свято День друзів, який щорічно святкується 9 червня. Це ще молоде свято. Не всі люди знають про нього. Але щороку дедалі більше людей відзначають цей день. Що можна зробити у День друзів? (У День друзів можна зателефонувати другу, написати йому листа, відвідати друга, подарувати йому подарунок.)

Фізкультхвилинка:І зараз мені хочеться запропонувати вам заспівати всім відому пісню «Якщо з другом вийшов у дорогу»

Колективна робота над листом

Отже, поняття «дружба» - інтернаціональне, тобто можна дружити як всередині своєї країни, так і з іншими країнами. Ось і нам з вами прийшов лист із Німеччини від учнів 7 класу, які дуже хочуть з нами потоваришувати. Давайте прочитаємо його та обговоримо. (Читають лист, додаток 5) Діти, що повідомляють нам діти з Німеччини? Як ви вважаєте, чи варто нам із вами відповідати на цей лист? Чи цікаво вам дружити з хлопцями з іншої країни? А про що ми їм писатимемо? (Обговорення хлопців). Я пропоную вам удома подумати і написати план листа німецькою мовою, а на уроці ми з вами складемо спільний лист. А з друзями з інших країн можна спілкуватись не лише через листи, а й за допомогою інтернету.

5. Знайомство з поняттями друг, товариш, друг

До речі, про інтернет. Дітлахів, а скажіть, будь ласка, у вас у всіх є свої сторінки в соціальних мережах (наприклад, «В контакті»)? У вас там багато друзів? А чи може людина мати так багато друзів? Яким іншим словом їх можна назвати? (Приятелі, товариші) А чим же відрізняються ці слова? (Відповіді дітей)

Молодці, ви все правильно сказали. Це слова-синоніми, тобто близькі за змістом, майже схожі, але мають різне значення.

Друг - це людина, яка пов'язана з тобою дружбою, тобто близькими стосунками, що ґрунтуються на прихильності, довірі, спільності інтересів. Друзі вміють співпереживати один одному і в горі, і в радості.

Приятель – це близький та дружньо розташований знайомий.

Товариш - людина близька з кимось спільністю поглядів. З товаришем ти найчастіше пов'язаний спільною діяльністю, навчання.

У кожної людини може бути багато приятелів, товаришів, але друзів бувають одиниці, а найкращий друг – один! А якими мають бути друзі?

На дошці прикріплені листочки з властивостями людини. Вам необхідно з них вибрати ті якості, якими повинен володіти справжній друг і прикріпити їх на «Дерево дружби» (по черзі вибирають і прикріплюють на дерево листочки).

Слова: Чесність, брехня, грубість, доброта, вірність, взаємовиручка, безкорисливість, зрада, забіяка співчуття, злий, чуйний, чесний, брехливий, щирий, сміливий, ворожий, сумлінний, безвідповідальний, терпимий, безрозсудний, безрозсудний хоробрий, порядний

Діти, подивіться, яке гарне дерево в нас вийшло. (Зачитую ті якості, які прикріпили учні)

6. Проведення анкети

Тепер ми з вами знаємо, яким має бути друг. А як ви вважаєте, чи можете себе назвати хорошим другом? Давайте подивимося! Я пропоную вам пройти невеликий тест. Чесно дайте відповідь на такі запитання: (додаток 2)

Отже, підіб'ємо підсумок.

Більше відповідей А: Можливо, настав час сісти та подумати, чому ніхто не допомагає тобі у важких ситуаціях. Справжня дружба передбачає взаємну допомогу та підтримку. Покажи своїм друзям, що ти будь-якої секунди готовий (а) прийти їм на допомогу.

Більше відповідей Б: Ти чудовий друже! На тебе можна покластися у скрутну хвилину. Таких як ти цікаві події та пригоди з друзями чекають на кожному кроці. Найголовніше – твої друзі знають, що завжди можуть покластися на тебе!

Більше відповідей В: Ти турбуєшся про своїх друзів, особливо коли вони опиняються у складній ситуації, але дружба – це не лише приємне проведення часу. Твої друзі мають бути впевнені, що завжди можуть розраховувати на твою допомогу. Маєш великі задатки. Щоб стати справжнім другом, подумай, як їх реалізувати.

Бесіда з питань: - Я сподіваюся, що цей тест змусить кожного з вас задуматися про те, що бути другом - це складна і копітка праця, це робота передусім над собою.

8. Обговорення законів дружби

А щоб ви не забували, яким має бути друг і що потрібно для цього робити, я хочу подарувати вам невеликі пам'ятки, на яких написані Закони Дружби (дарую кожному пам'ятки). Давайте прочитаємо їх. Чи з усіма законами ви згодні, чи не хочете ще щось додати? (Додаток 3)

9. Підбиття підсумків. Рефлексія

А тепер давайте підіб'ємо підсумок нашої з вами сьогоднішньої теми. Вправа "Ромашка".У мене є незвичайна квітка, на кожній пелюстці є питання. Давайте по черзі, відриватимемо по пелюстці і відповідатимемо на запитання.

1. Що таке дружба?

2. А хто такий друг?

3. Слово ІНШІ іноді замінюють близькими за значенням словами-синонімами - якими?

4. Яке прислів'я про дружбу ви знаєте?

5. А хто такий справжній друг?

Ось і в мене залишилася остання пелюстка. А на ньому питання: Як ви розумієте поняття «дружній клас»? Я не випадково поставила вам це запитання. Ми розмовляли з вами сьогодні про дружбу між країнами, містами. Але, на мій погляд, починати дружити треба з малого колективу, тобто з класу. А чи можете ви назвати наш клас дружнім? Що заважає вам дружити? (Думки хлопців)

Так, ми ще раз з вами переконалися, що це дуже тяжко. Адже треба навчитися бути терпимішими до інших, не заздрити успіхам друга і не радіти невдачам своїх однокласників. Навчитися допомагати один одному, більше працювати разом. І як перший крок у зміцненні нашої дружби пропоную вам усім разом зробити герб «Дружби» для нашого класу. (Хлопцям пропонується з кольорового паперу, кольорових олівців скласти на альбомному аркуші Герб, а потім пояснити кожен елемент цього Герба)

Ось тепер я пропоную повісити цей герб у наш класний куточок.

Давайте зробимо наше життя хорошим, давайте допомагати один одному у скрутну хвилину, давайте вибирати хороших і вірних друзів. І не будемо ніколи сваритися, а завжди пам'ятатимемо слова доброго кота Леопольда: «Хлопці, давайте жити дружно!»

Додаток 1

Скажи мені хтось твій друг, ……..і я скажу, хто ти.

Старий друг……………………краще нових двох.

Птах сильний крилами, ………а людина дружбою.

Друзі пізнаються в біді.

Сам гинь, ………………а товариша рятуй.

Міцну дружбу …………..і сокирою і не розрубаєш.

Немає друга, шукай, …………а знайшов – береги.

Один в полі не воїн.

Дружба – як скло, …………розіб'єш - не склеїш.

Нових друзів наживай, ………… а старих не втрачай.

Додаток 2

1. Ви зібралися в кіно, але раптом з'ясовується, що твоя подруга (друга) не має грошей на квиток. Як ти вчиниш?

А) Підеш у кіно одна (один).

Б) Позичити подрузі (другу) грошей.

B) Знайдеш приятеля, який міг би зводити вас у кіно.

2. Ти хочеш запросити подругу (друга) разом провести вечір, але вона (він) вже обіцяв (а) своїй мамі зробити прибирання. Як ти вчиниш?

А) Проведеш вечір одна (один).

Б) Допоможеш їй (йому). Чим швидше ви закінчите роботу, тим більше часу залишиться на веселощі.

В) Подзвониш іншій (-му) подружці (другу).

3. Ти йдеш коридором школи і раптом бачиш, що старшокласники (-ці) пристають до твоєї подруги (друга). Як ти вчиниш?

А) Зробиш вигляд, що ти їх не помічаєш, і поспішаєш зникнути десь.

Б) Кинешся на допомогу подрузі (другу).

В) Розкажеш про це її (його) батькам, коли побачиш його.

4. Ви із класом поїхали на екскурсію. Раптом одна з твоїх подруг (один із твоїх друзів) виявляє, що не взяв(а) із собою їжі. Як ти вчиниш?

А) Скажеш їй (йому), щоб наступного разу вона краще збиралася в поїздку.

Б) Поділишся з нею (з ним) своїм обідом.

В) Скажеш про це вчителю, щоб він щось придумав.

Додаток 3

Закони дружби

1. Допомагай другові в біді.

2. Вмій з другом розділити радість.

3. Не смійся над недоліками друга.

4. Зупини друга, якщо він робить щось погане.

5. Вмій прийняти допомогу, пораду.

6. Не обманюй друга.

7. Не віддавай друга.

8. Відносись до друга як до себе.

9. Вмій визнавати свої помилки.

Мета класної години: розкрити особистісну та соціальну значущість дружби як найвищого людського почуття.

  • виховувати моральні якості вміння дружити та цінувати дружбу;
  • розвивати вміння висловлювати свою думку, відстоювати свою позицію;
  • розвивати комунікативні компетенції.

Оформлення:Плакат "Дружба - це сила", ромашка, серця, правила роботи в групі, квіти.

Обладнання:

  • мультимедійний проектор;
  • презентація до класної години;
  • фільм про клас;
  • відеоролик "Про дружбу".

Хід класної години

Усі присутні сидять у колі.

Слово класного керівника:

Доброго дня, шановні учасники класної години, сьогодні ми поговоримо про дружбу. Кажуть, що людина без друзів – як дерево без коріння, друг – це одна душа, яка живе у двох тілах. ( Арістотель) Що дружба - це любов без крил, що в житті частіше зустрічається беззавітне кохання, ніж справжня дружба. (Жан де Лабрюєр). А що для нас означає це слово? Якого значення ми надаємо дружбі? Чи вміємо ми дружити?

Можна говорити про дружбу двох чи кількох людей, а можна говорити про дружбу колективу, класу. Наш клас можна назвати новим колективом. А успіх колективу багато в чому залежить від того, наскільки він дружній, наскільки люди, які входять до нього, вміють спілкуватися, розуміють один одного, поважають себе і партнерів, чи вміють брати відповідальність за свій внесок у вирішенні спільних справ. Ви всі різні, але кожен із вас особистість, кожен із вас це цілий світ зі своїми достоїнствами та недоліками, зі своїми почуттями та переживаннями. Кожен із вас неповторний. І якщо ми ставитимемося доброзичливо, з повагою один до одного, намагатимемося зрозуміти іншу людину, нам буде легко і комфортно жити і навчатися в нашому класі.

Вірш Є. Євтушенко

Людей не цікавих у світі немає

Людей нецікавих у світі немає.

У кожної все особливе, своє,

А якщо хтось непомітно жив
і з цією непомітністю дружив,
він цікавий був серед людей
самою нецікавістю своєю.

Кожен має свій таємний особистий світ.
Є в цьому світі найкраща мить.
Є у світі цьому найстрашніша година,
але це все невідомо нам.

І якщо вмирає людина,
з ним помирає перший його сніг,
і перший поцілунок, і перший бій...
Все це забирає він із собою.

Так, залишаються книги та мости,
машини та художників полотна,
так, багато чому залишитися судилося,
але щось йде все одно.

Людей нецікавих у світі немає.
Їхні долі, як історії планет.
У кожної все особливе, своє,
і немає планет, схожих на неї.

Класні руки. Сьогодні ми проведемо тренінгові вправи. Хочу нагадати правила роботи у групі (правило кола).

Правила роботи у групі

  1. Уважно слухай того, хто говорить.
  2. Не перебивай, даючи можливість висловитись.
  3. Висловлюй свою точку зору. Говори від свого імені.
  4. Відносись до інших так само, як ти хочеш, щоб інші ставилися до тебе.
  5. Все, що відбувається під час тренінгу, ні в якому разі не розголошується поза тренінгом.

А зараз давайте уявимося.

Проведемо вправу 1 "Твоє ім'я"

Всі учасники встають у коло, кожен по черзі робить крок у коло та вимовляє своє ім'я у тій формі, яка йому подобається. Так його називатимуть сьогодні. Потім він повертається на місце і всі повторюють його ім'я. Хто хоче розпочати? (Я почну перша). Як ви почувалися при виконанні цієї вправи? Ваші почуття? Ви, напевно, пам'ятаєте психолога, Дейл Карнегі стверджував, що саме приємне словодля більшості людей – це їхнє власне ім'я. [1]

Вправа 2 "Нитка"

Усі учасники стають у коло. Ведучий: вам необхідно назвати якості особистості, які допомагають жити в суспільстві та дружити, при цьому ви передаєте клубок ниток один одному, розмотуючи його. Зрештою всі учасники виявляться пов'язаними між собою. (Вийшла переплетена, як павутиння, нитка).

Як ви вважаєте, що в нас вийшло? Так само пов'язані між собою всі люди – діяльністю, вчинками бажаннями, подіями.

Класний рук.: А зараз потягніть кожну нитку на себе. Посуньте на крок праворуч. Чому нитка рветься? Чому вам не вдалося зміститися? (Кожен тягне ковдру він). Так і в колективі потрібно вміти домовлятися, виконувати загальні правила, працювати спільно, розуміти, один одного.

Увага на екрані. Знайомтесь наш 10А клас(Фільм про клас).

Дружба – це дар, наданий людині. Тому кожен з нас не тільки має цінувати справжніх друзів, але й сам має бути добрим другом. Але не кожен уміє бути другом. До дружби треба зрости. Не може бути другом той, хто самолюбний, і хоче грати у ній головну роль, хто не вміє щиро, безкорисливо, не заздрившись, радіти успіху друга. Чи є у вас справжні друзі? А ви можете назвати себе добрим другом?

Щоб відповісти на це питання, виконаємо невеликий тест, якийпідготувала та проведе Іра Древаль. ( Виконання тесту та аналіз його результатів).Додаток 1

Вчитель: Я сподіваюся, що цей тест допоможе кожному з вас зрозуміти, що бути другом – це складна і копітка праця, це робота передусім над собою. Дружба – це не лише великий дар, а й велика праця.

Вправа 3

Учасники класної години, що сидять у колі, діляться по парах і далі спілкуються трьома способами по 1 хвилині. Спочатку 1 сидить, а 2 стоїть. Потім 1 стоїть, а 2 сидить. Потім обидва сидять один за одним. Спілкування триває 3 хвилини. [2]

Вчитель: Скажіть, у якому положенні вам спілкуватися було комфортніше, зручніше, легше. Чому? (Дружба передбачає рівність, тому більшість людей, почуваються комфортно, коли спілкуються сидячи обличчям один до одного, дивлячись у вічі.)

Вірш “Друзі” читає ведучий 1

Бувають друзі на хвилину,
За гроші, на день та на ніч,
Коли їм буває зручно,
Вони випаровуються геть.

Бувають друзі по нещастю,
Бувають від нудьги друзі,
Бувають такі, яких
Друзям назвати і не можна.

Бувають друзі за звичкою,
Бувають друзі з кохання,
Бувають друзі по роботі
На те й колеги вони.

Бувають друзі тишком-нишком,
Бувають друзі напоказ,
Бувають друзі і без толку,
На ціле життя та на раз.

Бувають друзі і за листами,
Бувають друзі по дорозі,
Бувають друзі від неробства,
Та тільки… чи друзі вони?

Бувають друзі з чуток,
Яких легко втратити,
І все-таки потрібно наважитися,
Щоб другом назвати когось.

О. Редекоп

Класний керівник:Які якості та навички будуть потрібні для того, щоб постійно підтримувати теплі стосунки? Давайте і ми спробуємо скласти універсальний кодекс дружби для нашого класу.

Колективне обговорення та складання кодексу дружби. Я давала завдання групі хлопців попрацювати над цим питанням. Подивіться, що вони пропонують. (На екрані перший варіант). Скажіть, які пункти потрібно додати, на ваш погляд? Або прибрати.

Учень читає пункти кодексу дружби та пропонують свої пункти.

Кодекс дружби. Якщо хочеш бути добрим і вірним другом:

  1. Будь вірним у дружбі.
  2. Поділися з другом своїми успіхами та невдачами.
  3. Вмій слухати.
  4. Надай другу моральну підтримку.
  5. Зберігай таємниці свого друга.
  6. Довіряй другу і будь упевнений у ньому.
  7. Не будь настирливим і не повчай.
  8. Не обговорюй друга за його відсутності.
  9. Не ревнуй друга до інших його друзів.
  10. Поважай внутрішній світ та почуття свого друга.
  11. Радуйся успіхам свого друга.
  12. Дружба – це моральне збагачення людини.

Всі ваші пропозиції будуть враховані, і хлопці доопрацюють наш кодекс дружби.

Якщо хочеш мати хорошого друга, намагайся сам стати кращим. Треба бути добрим, справедливим, чесним і чуйним, треба прагнути, більше дізнатися, більше вміти, щоб іншим було цікаво з тобою дружити. Тоді потягнуться до тебе люди, і обов'язково знайдеться той, який стане тобі справжнім, вірним другом. Справжні друзі допомагають один одному, розуміють та підтримують один одного, дорожать дружбою.

Увага на екрані. Настя представляє відеоролик про дружбу.

Ведучий 2: А зараз послухайте одну притчу:

СПРАВЖНІЙ ДРУГ

Висунувши голову з гнізда, орля побачив безліч птахів, що літають внизу серед скель.

- Мамо, що це за птахи? - Запитав він.

– Наші друзі, – відповіла орлиця синові. – Орел живе на самоті – така його частка. Але й він часом потребує оточення. Інакше, який він цар птахів? Усі, кого ти бачиш унизу, – наші вірні друзі.

Задоволений маминим роз'ясненням орля продовжував з цікавістю спостерігати за польотом птахів, вважаючи їх відтепер своїми вірними друзями. Раптом він закричав:

- Ай-ай, вони вкрали в нас їжу!

Ведучий 1:

Друзі – це рідкісне багатство!
Вони завжди готові вислухати тебе.
Вони підтримують та відкривають тобі своє серце.

Класний керівник: Покажіть своїм друзям, як вони вам дорогі. Візьміть серця, що знаходяться на столі, і подаруйте теплоту свого серця, тому, кому вам підкаже ваше серце.

Звучить пісня “Друг” О. Газманова

Рефлексія:

  1. Що вам сподобалося на класній годині?
  2. Що вам не сподобалось?
  3. Які у вас є речення?

Література:

  1. Козлов Н.І. Кращі психологічні ігри та вправи. - Єкатеринбург. 1997.
  2. Тиртишна М.А. 50 ідей для класного керівника. - Ростов н/Д. 2010 року.
  3. Гребінь Н.Ф. Психологічні випробування. Мн: Сучасна школа 2007.

Класна година у 8 класі на тему «Справжній друг»

Класна година, присвячена обговоренню питань, пов'язаних із істинною та уявною дружбою.

Тема представляється автору дуже актуальною у 8 класі. Прагнення дружби, потреба мати справжнього друга, якому можна довіряти, дуже характерні для підлітків. Це час, коли усвідомлено починає формуватись внутрішній світ підлітка, коли виробляються принципи діяльності, спілкування. У цьому віці пробуджується інтерес до проблем внутрішньої життя людини. Сценарій класної години дозволяє організувати спілкування дітей на актуальну тему, дати інформацію для роздумів, критичної оцінки своїх моральних якостей.

Цілі: поглибити уявлення підлітків про дружбу; формувати позитивну моральну оцінку таких людських якостей, як надійність, вірність, обов'язковість, взаємодопомога; сприяти розвитку критичного ставлення до себе; спонукати підлітків до аналізу своїх вчинків; прищеплювати навички терпимості та коректності у спілкуванні з друзями.

Підготовча робота з дітьми: запропонувати дітям підготувати короткі висловлювання на тему «Розкажи про свого друга»

Обладнання:косинка чи шарф для гри «Чи знаєш ти свого друга?» (Потрібно буде зав'язати очі учаснику).

Оформлення:на зміні перед класною годиноюнаписати на дошці вислови та слова

Нема друга – шукай, а знайдеш – береги.

Товаришу, знайомий, друже, приятелю...

Друга мати – себе не шкодувати.

Друг пізнається в біді.

Друга на гроші не купиш.

Хто друга в біді залишає, той сам у біду влучає.

План класної години

I. Вступне слово.

IV. Інтерв'ю «Розкажи про свого друга».

V. Словникова робота «Знайомий, друже, товариш, друг».

VI. Оцінка проблемної ситуації. Підбери прислів'я.

VII. Гра «Чи я знаю свого друга?»

IX. Підбиття підсумків (рефлексія).

Хід класної години

I. Вступне слово

Класний керівник. Сьогодні ми говоритимемо про дружбу. Дружба – це велика цінність, подарунок долі. Дружба допомагає нам навчатися, працювати, жити. Вона робить нас кращими, добрішими, сильнішими. Без друзів людині просто не прожити. Мати друга – велике благо.

ІІ. Проблемна ситуація "Як вибрати друга?"

Класний керівник. Тема сьогоднішньої класної години: «Справжній друг». І розпочати нашу розмову мені хотілося б з такого оповідання. (Читає розповідь.)

«...У Михайла Андрєєва було два друга: Олег та Денис. Усі жартома називали їх «три мушкетери». Вони потоваришували ще в першому класі. У них було багато спільного: всі троє збирали моделі автомобілів, утрьох бігали на тренування в басейн, утрьох вболівали за «Спартак», усі троє були закохані в одне й те саме дівчисько. Але у сьомому класі їхня дружба дала тріщину, і Мишко зрозумів, що доведеться вибирати, з ким дружити: з Олегом чи Денисом?

З Олегом було завжди весело, легко та цікаво. Батьки давали йому гроші на кишенькові витрати, і Олег не вилазив із гральних автоматів. Він завжди кликав з собою Мишку, щедро платив за двох, і навіть частував морозивом у кафе. Іноді вони вдвох вдавалися до «ігровухи» замість школи. І це було прикольно: всі орють на уроках, як негри на плантації, а вони, як білі люди, трусять «однорукого бандита» та ще й виграють гроші!

Удома у Олега завжди були найновіші комп'ютерні ігри, останні музичні диски. Але головне, він мав зовсім дорослий модний прикид. Одним словом, Олег був крутим пацаном, і Мишко намагався наслідувати його у всьому.

Ну, а з Денисом вони зустрічалися тепер рідко. Він продовжував ходити на плавання і говорив тепер лише про нормативи та свої спортивні результати. У голові в нього було повно всяких планів та цілей. Але що найнеприємніше - постійно критикував Мишку: за прогули, за те, що кинув спорт, за те, що не вміє обирати друзів.

Ось Мишко і подумав, що справді настав час вибирати: чи Олег, чи Денис».

Як ви думаєте, якого друга має вибрати собі Ведмедик? Хто з них справжній друг, а хто уявний?

Зразкові відповіді дітей:

Звісно, ​​треба припинити дружбу з Олегом, нічого хорошого з цього не вийде.

У Олега батьки багаті, прилаштують його в житті, а Мишкові всього потрібно добиватися своїм розумом.

Олег поганий друг, він думає тільки про себе, а Денис критикує Мишку, отже, хоче йому добра.

Потрібно брати приклад із Дениса, він має мету, він самостійна людина.

Ведмедик легко піддається впливу, тому він повинен вибрати Дениса, який може вплинути на нього.

Якщо Мишко дружитиме з Олегом, він сам стане ігроманом.

ІІІ. Незакінчені пропозиції на тему «Друг - це той...»

Класний керівник. Що ж, ми вислухали різні думки. Але в мене виникло інше питання: «Чи можна назвати цих трьох хлопчиків друзями? Які ознаки справжньої дружби?

Щоб це з'ясувати, пропоную вам закінчити пропозицію: «Друг це той...»

Зразкові відповіді дітей:

З ким можна поплакати та помовчати.

Хто може вислухати тебе у скрутну хвилину.

Хто залишається вірним тобі, навіть якщо від тебе все відвернуть.

Хтось розуміє тебе навіть тоді, коли ніхто не розуміє.

Хто приймає тебе таким, яким ти є, з усіма твоїми недоліками.

Хто завжди каже тобі правду, навіть якщо вона не подобається тобі.

Хто може пробачити навіть те, що ніколи не вибачить інший.

Хто не чекає від тебе жодної вигоди.

Хто може пожертвувати заради тебе найдорожчим часом, інтересами і навіть життям.

Класний керівник. Підніміть руки, хто хотів би знайти такого друга?

(Діти піднімають руки.)

IV. Інтерв'ю «Розкажи про свого друга»

Класний керівник. Можливо, хтось уже знайшов такого друга? Уявіть, що до нас у клас прийшов репортер та попросив дати інтерв'ю для газети. Розкажіть про свого друга. Що вас пов'язує? Що в ньому вас приваблює?

Зразкові відповіді дітей:

Дружу з (ім'я, прізвище). З ним цікаво, багато читає.

Дружу з (ім'я, прізвище). Нас пов'язують спільні інтереси, захоплення.

Дружу з (ім'я, прізвище). Ми дружимо ще з дитячого садка, дружать наші батьки.

Дружу з (ім'я, прізвище). Живемо на одному подвір'ї, пов'язує спорт.

Дружу з (ім'я, прізвище). Вболіваємо за одну команду та музику любимо однакову.

Дружу з (ім'я, прізвище). Разом робимо уроки, потім дивимось журнали, обговорюємо вбрання зірок.

V. Словникова робота «Знайомий, приятель, товариш, друг»

Класний керівник. Вислухавши ваші оповідання, я зрозуміла, що дехто погано розуміє сенс слова «друг». І вживають його там, де треба було б вжити слова товариш, знайомий, приятель. Як ви вважаєте, чи можна назвати ці слова синонімами? І як би ви їх розташували за рівнем зростання? (Знайомий, приятель, товариш, друг.)

А тепер ви можете абсолютно впевнено розрізняти, коли та яке слово вжити. (Читає початок речення, діти вгадують останнє слово і голосно його вимовляють).

Про людину, з якою ви просто вітаєтеся у дворі, ви можете сказати... (знайомий).

Про людину, з якою час від часу обговорюєте деталі матчу, фільм, якісь події ви скажете... (приятель).

Про однокласника, з яким за 8 років з'їли пуд солі, скажете... (товариш).

Про людину, якій довіряєте свої таємниці, з якою ділите радості та смутку, скажете... (друг).

VI. Оцінка проблемної ситуації. Підбери прислів'я

Класний керівник. Дружба - це великий дар, а й великий працю. Можна одного знайти, але дуже легко втратити. Багато російських прислів'ях містяться мудрі настанови у тому, як зберегти дружбу. На дошці написані 4 прислів'я (читає) - Я описуватиму ситуації, а ви спробуйте підібрати прислів'їв яка підказує, як вести себе в цій ситуації, і опишіть свої дії.

Ситуація №1

Ви прийшли з тренування і буквально валитеся з ніг від втоми. Але тут дзвонить ваш друг і просить допомогти: йому потрібно віднести до майстерні важкий монітор. (Допоможу і скажу: «Друга мати – себе не шкодувати».)

Ситуація №2

Ви грали у футбол у дворі. Ваш друг зламав руку. (Доведу його до дому, викликаю «швидку» і скажу: «Друг пізнається в біді».)

Ситуація №3

Ваш друг зробив з вами підло, але потім вирішив повернути вашу дружбу, запропонувавши дорогий подарунок. (Подарунок не прийму і скажу: "Друга на гроші не купиш".)

Класний керівник. Ну а до четвертого прислів'я спробуйте самі придумати ситуацію. «Хто друга в біді залишає, той сам у біду потрапляє» - у яких випадках можна згадати це прислів'я?

(Діти наводять 2-3 приклади гіпотетичних ситуацій.)

Vll. Гра «Чи я знаю свого друга?»

Класний керівник. Чи добре ви знаєте своїх друзів? Чи ви уважні до них? Чи знаєте, що вони люблять, чим цікавляться, про що мріють? Підніміть, будь ласка, руки ті, хто вважає себе справжніми друзями.

(Дві-три пари піднімають руки.)

Я запрошую вас до дошки, щоб усі побачили, хто у нас у класі справжні друзі.

(Друзі виходять до дошки. Клас їм аплодує.)

Зараз ми пограємось у гру «Чи знаю я свого друга?». У цій грі бере участь одна пара друзів. Я ставитиму запитання. Один із друзів запише відповідь на дошці, потім ми вислухаємо іншого. Ми порівняємо їхні відповіді та зробимо висновок, чи добре вони знають одне одного.

(Одному з учасників гри зав'язують очі, інший підходить до дошки, щоби писати відповіді на запитання.)

Учасники готові, розпочинаємо гру.

(Вчитель ставить запитання, один із учасників пише відповідь на дошці, коли відповідь буде написана, інший відповідає.)

1. Який урок у нього коханий?

2. На чому він любить кататись?

3. Яка пора року у нього улюблена?

4. Який вид спорту любить?

5. Ким хоче стати, коли зросте?

6. Яку тварину він хотів би мати вдома?

Ну що ж, як бачимо, (ім'я) добре знає, чим живе його друг, які у нього інтереси, мрії. Перевіримо, як справи у (ім'я).

(Гра повторюється.)

Як і слід було очікувати, (ім'я) теж знає справи свого друга. А це означає, що між ними встановилися довірчі відносини, що, безумовно, є ознакою справжньої дружби.

(Варіант: «На жаль, (ім'я) теж не зовсім знає, якими інтересами живе (ім'я друга), мені здається, їм потрібно більше цікавитись життям один одного».)

(Учасники сідають на свої місця. Якщо час дозволяє, можна повторити гру з іншими парами учасників.)

VIII. Заключне слово «Хто вартий справжньої дружби?»

Класний керівник. «Дружба – безкорислива стійка приязнь» – так визначає дружбу В. Даль у своєму знаменитому Тлумачному словнику. І невипадково на перше місце знаменитий учений ставить безкорисливість. Ти товаришуєш з людиною не тому, що це вигідно, а тому, що вона близька тобі. Близькі його інтереси, його погляди, його внутрішній світ. Зараз, щоправда, деякі хлопці вибирають собі друга по одязі: хто багато і модно одягається, з тим і дружать. Але справжніх друзів вони не знаходять. А без друзів людина не може бути щасливою. Дружбу треба заслужити. Для цього потрібно самому бути порядною людиною. Заступитися за слабкого, допомогти старому, поступитися місцем літній людині - все це прояви порядності. Лише порядна людина може мати справжні, вірні, надійні друзі. Друзі протягом усього життя.

IX. Підбиття підсумків (рефлексія)

Класний керівник. Як ви вважаєте, чи корисною була для вас сьогоднішня розмова? Що запам'яталося найбільше?

Зразкові відповіді дітей:

Корисно було дізнатися, що є уявні друзі. Зрозумів, що й маю таких друзів.

Корисно було дізнатися ознаки справжньої дружби, це допоможе строго вибирати друзів.

Зрозумів, що в мене в основному друзі, а справжнього друга поки що немає.

Запам'яталася гра «Чи знаєш ти свого друга?». Подумав, що я теж, мабуть, не міг би правильно відповісти на ці запитання.

Корисно було дізнатися, яким має бути справжній друг, щоб критично подивитися на себе і подумати, чи гідний ти справжньої дружби?























Назад вперед

Увага! Попередній перегляд слайдів використовується виключно для ознайомлення та може не давати уявлення про всі можливості презентації. Якщо вас зацікавила ця робота, будь ласка, завантажте повну версію.

Форма проведення- Ділова гра.

Ціль:

  • Дати поняття дружби.
  • Ознайомити з правилами дружби, показати важливість справжніх друзів у житті, показати, що людина неспроможна жити один, йому потрібні вірні друзі.
  • Вчити доброзичливості, прагненню розуміти одне одного, вчити розділяти радості та смутку.
  • Виховувати повагу до оточуючих, ввічливе звернення хлопців та дівчат.
  • Розвивати вміння аргументувати свою думку.

В результаті заняття учасники зможуть:

Сформулювати поняття “дружба”,

Практикувати навички взаємодопомоги при вирішенні різних проблем,

Набудуть навичок роботи у співпраці,

Зрозуміють, що для вирішення багатьох проблем необхідно звернутися по допомогу до одного та вміти довіряти йому.

Устаткування: Комп'ютерні слайди, виконані у програмі Power Point, у вигляді презентації, комп'ютер, екран, музичний центр, кліпи на пісню "Дружба міцна", "Про дружбу".

На столах у дітей: Конверт №1 (у конверті лежить розрізане прислів'я)

Конверт №2 (у конверті перебуває проблемна ситуації).

Хід класної години

Хлопці, сьогодні у нас дуже цікава та серйозна тема класної години.

Ми говоритимемо… а ось про що, ви дізнаєтесь, коли послухаєте казку.

Слайд 2-3(Звучить музика, розповідається казка.)

Жила-була на землі дівчина на ім'я Любов. Нудно їй було жити у світі без подружки. Ось і звернулася вона до старого, сивого, що прожив сто років чарівника:

Допоможи мені, дідусю, вибрати подружку, щоб я могла дружити з нею все відпущене мені Богом життя.

Подумав чарівник і сказав:

Приходь до мене завтра вранці, коли перші птахи заспівають і роса ще не просохне.

Вранці, коли яскраво-червоне сонце освітило землю, прийшла Любов у обумовлене місце… Прийшла й бачить: стоять п'ять прекрасних дівчат, одна одною красивішою.

Ось вибирай, – сказав чарівник. – одну звуть Радість, іншу – Доброта, третю – Краса, четверту – Печаль, п'яту – Дружба.

Вони всі прекрасні, – сказала Любов. – Не знаю, кого й обрати…

Твоя правда. - Відповів чарівник, - вони всі хороші, і ти в житті ще зустрінешся з ними, а може, і дружити будеш, але вибери одну з них. Вона і буде тобі подружкою на все твоє життя.

Підійшла Любов ближче до дівчат і подивилася в очі кожній. Задумалася Любов.

Підійшла Любов до дівчини на ім'я Дружба і простягла їй руку.

Чому Любов обрала Дружбу? (Відповіді дітей).

Слайд-4

Отже, тема нашої класної години “Дружба – чудове слово”

Яке прекрасне слово – “дружба”!

Слайд -5

Про дружбу говорили в усі часи, про неї письмово та усно викладали свої думки поети та письменники, вчені та філософи, селяни та дворяни. Наприклад, філософ Сократ писав так: “Ніяке спілкування для людей неможливе без дружби”.

Сьогодні ми поговоримо про те, що таке дружба, яким має бути справжній друг і намагатимемося сформулювати правила дружби.

Слайд -6

При підготовці до класної години ви:

  • Розучували вірші та пісні про дружбу.
  • Писали міні-твори на тему "Що таке дружба?", "Мій найкращий друг".
  • Шукали прислів'я та приказки про дружбу.
  • Провели фотоконкурс “Мій друг”.
  • Об'єдналися у дружні сімейки, виконуючи різні доручення, допомагали одне одному.

Етап осмислення. Фронтальна робота

Вчитель: - Уявіть собі ваги. На одній чаші – дружба, а на іншій – багатство. Яка чаша переважить? Що важливіше?

Звичайно, дружба переважить шальки терезів, тому що гроші рано чи пізно закінчаться, а дружба залишається назавжди.

Слайд-7

Як ви, хлопці, розумієте що таке дружба "ДРУЖБА", Навіщо вона потрібна людям? (Висловлювання дітей).

У Тлумачному словнику наводиться таке визначення дружби: Дружба - це близькі стосунки, що ґрунтуються на взаємній довірі, прихильності, спільності інтересів.

Слайд-8.

У словнику В.Даля Дружба- Це "безкорислива стійка приязнь".

Наразі нам хлопці прочитають вірші про те, що таке дружба.

Слайд -9

Уривок із вірша Л.Ізмайлова “Монолог про дружбу”.

Що таке дружба, кожен знає?
Може, й питати смішно.
Ну а все ж, що означає
Це слово? Значить, що воно?

Дружба – це якщо друг твій хворий
І не може до школи приходити, -
Відвідувати його доброю волею,
Шкільні уроки приносити,
Терпляче пояснювати завдання,
На себе взяти частину його турбот,
Віддавати йому свою увагу
Дні, тижні, місяць чи рік.

Якщо друг твій щось, на жаль,
Погано зробив або сказав,
Потрібно чесно, прямо, без сумніву
Правду висловити йому у вічі.
Можливо, образиться він раптом,
Все одно сказати ти правду маєш,
Адже на те й потрібний найкращий друг.

Дружба у радості та дружба у горі.
Друг останнє завжди віддасть.
Друг не той, хто лестить, а той, хто сперечається,
Той, хто не обдурить, не продасть.

Дружба ніколи кордонів не знає,
Немає перешкод для дружби жодних.
Дружба на Землі поєднує
Усіх дітей – і білих, і кольорових.

Дружба – це теплий вітер,
Дружба - це світлий світ,
Дружба - сонце на світанку,
Для душі веселий бенкет.

Дружба – це лише щастя,
Дружба – у людей одна.
З дружбою не страшні негоди,
З дружбою життя вен повне.

Вір, зберігай, цінуй же дружбу,
Це найвищий ідеал.
Тобі вона співслужить службу.
Адже дружба – це цінний дар.

Вчитель: Трапляється, що заради дружби необхідно поступитися своїми особистими інтересами.

Говорячи про дружбу, не можна не сказати і про таке важливе поняття, як порядність. Порядність лежить в основі багатьох людських вчинків. Заступитися за молодшого, якого кривдять, поступитися місцем в автобусі, прийти на допомогу старій людині – це прояви порядності. Лише у доброзичливої ​​людини можуть бути справжні, вірні, надійні друзі. Друзі протягом усього життя.

Іншим може бути будь-хто, але друг має бути справжнім.

Слайд -10

- А що означає – справжній друг? (вислуховуються відповіді дітей).

Слайд – 11-12

Уявіть собі, що ваш друг (або подруга) отримав погану оцінку і дуже засмутився через це. Як ви вчините в такій ситуації? (Заспокоюватимемо, втішатимемо).

Тобто ви будете співчувати своєму другові.

Слово “співчуття” має дуже близьке за значенням слово. (“Толерантність”).

Поняття “толерантність” ширше. Що воно значить?

ТОЛЕРАНТНІСТЬ

  • Терпіння
  • Розуміння
  • Повага
  • Поблажливість
  • Прийняття чужої думки

Вчитель: У кожної групи на столі лежать 5 долонь.

Виберіть на дошці та запишіть на долоньках, які лежать у вас на столі, п'ять найважливіших слів, якими можна охарактеризувати справжнього друга. (На кожній долоні одна якість). Кожен пропонує свої якості, але перш ніж записати прислухається до оцінки товаришів.

Правило: записати одну необхідну якість для дружби.

Вчитель: Отже, які якості має людина, яка вміє дружити?

На дошці:

  • добрий, ввічливий, чесний, щедрий,
  • сильний, уважний, дбайливий,
  • відданий, що вміє зберігати секрети,
  • чуйний, боязкий, жадібний,
  • добре вчиться, люб'язний, терплячий,
  • улесливий, багатий, довірливий, веселий,
  • лінивий, суворий, товариський,
  • безкорисливий, працьовитий

Діти пишуть.

(Групи по черзі виходять до дошки, прикріплюють свою долоню до дерева Дружби та називають якості, необхідні для дружби.)

Слайд -13

А зараз ви будете зачитувати ці якості та прикріплювати їх до дерева Дружби.

А які якості у вас є, якими ви можете охарактеризувати себе.

Я запрошую Лобачову Ольгу, Коваленка Аріну та Марабаєва Мансура, які прочитають вірші про справжнього друга.

Слайд -14-17

А хіба друга треба кликати,
Коли темно у дорозі,
Коли дороги не впізнати
І нема сил йти?
Коли біда з усіх боків,
Коли при сонці – ніч,
Та хіба не побачить він,
Чи не кинеться допомогти?
Адже він не зможе, їсти і спати,
Коли таке раптом!
Але ... Якщо друга треба кликати -
То навряд чи це друг.

Справжній друг краще, ніж будь-хто інший, зрозуміє ваш настрій, ваші переживання, розділить радість і прикрощі, виявить співчуття, у скрутну хвилину втішить і підтримає, допоможе.

Хлопці, а хто ще може бути справжнім другом? (Мама)

Мама-найкращий і надійний друг, який ніколи не додасть і не залишить у біді. Про це нам прочитають вірш Вікторкін Денис та Яцукова Ліза.

Пропоную всім заспівати пісню "Справжній друг".

Слайд 19-20

Люди склали про дружбу багато прислів'їв та приказок.

1) Візьміть конверт №1. Зі слів, що знаходяться в конверті, складіть прислів'я і поясніть, як ви його розумієте.

  • Нема друга – шукай, а знайшов – береги.
  • Не май 100 рублів, а май 100 друзів.
  • Людина без друзів, що дерево без коріння.

Заслуховування відповідей груп. (Прокоментувати прислів'я.)

Які прислів'я про дружбу ви знаєте? (Відповіді дітей)

Вміння дружити, спілкуватися з людьми, треба вчитися з дитинства.

Пропоную вам взяти участь в обговоренні оповідання.

Обговорення оповідання.(У кожної групи на столі оповідання)

Жили дві нерозлучні подружки. Обидві вони були схожі один на одного. Обидві мами одягали в однакові сукні, обидві навчалися лише на п'ятірки.

Ми у всьому, у всьому однакові, – з гордістю говорили дівчатка.

Але якось Соня (так звали одну з дівчаток) прибігла додому і похвалилася мамі:

Я отримала з математики п'ять, а Віра лише трійку. Ми стали вже не однакові.

Мама уважно подивилася на доньку, потім сумно сказала:

Так, ти стала гіршою…

Я? - Здивувалася Соня - але ж трійку отримала не я!

Трійку отримала Віра, але вона отримала її, бо днями хворіла. А ти зраділа, а це значно гірше!

  • За що мама засудила Соню?
  • Що б ви сказали Соні?
  • Як їй треба було вчинити?

Вчитель: У мене немає друзів, тому що вони дражняться. Я ображаюся, плачу, злюся, коли мене дражнять, чую я від хлопців нашого класу.

Хлопці, приємно буде людині, коли її дражнять? Чому?

Завдання: Напишіть на пелюстках ромашки слова-якості або слова-дії, які заважають дружно жити в колективі.

Слова: жадібність, ябедництво, дурість, злодійство, примхливість, задиристість, брехня, … Всі пелюстки прикріплюються на дошку в одну велику ромашку.

Отже, ви написали негативні риси характеру, які нікому не подобаються і засуджуються в суспільстві. Іноді людину дражнять через недоліки, які від неї не залежать. Фізичні недоліки, зовнішність не дуже приємна. Прикро людині тоді?

Слайд -21

Вірш "Давай миритися", читають Іванов Данило, Васильєв Іван.

Чим лаятись і дражнитися,
Краще нам миритися з тобою!
Будемо разом посміхатися,
Пісні співати та танцювати,
Влітку в озері купатися
І полуницю збирати.

На ковзанах взимку кататися,
Баб ліпити, у сніжки грати,
На двох ділити цукерки,
Усі проблеми та секрети.
Дуже нудно в сварці жити,
Тому давай дружити!

Щоб сонце посміхалося,
Нас із тобою зігріти намагалося,
Потрібно просто стати добрішим
І миритись нам швидше!
Досить нам уже сердитися,
Веселяться всі навколо!
Швидше давай миритися:

Ти мені друг!
- І ти мені друг!
Ми образи все забудемо
І дружити, як і раніше, будемо!

Багато хлопців нашого класу написали твір про свого друга. Давайте їх послухаємо. (кілька хлопців читають твори)

Усі ми різні, але ми живемо в одному колективі.

Чи можна колектив нашого класу назвати дружнім? Якщо ви вважаєте так, підніміть вгору червоні картки, що лежать перед вами, якщо ж ви вважаєте клас не дружнім, підніміть жовті картки.

Яких карток більше?

На яких засадах будується справжня дружба? (я згодна)

Зараз я вам пропоную картки із законами дружби, за якими ми житимемо. Прочитайте їх уважно і постарайтеся завжди дотримуватись цих правил.

Слайд -22

Упорядкування “Правил дружби”.

Ми з вами з'ясували, що таке дружба і кого можна назвати справжнім другом, обговорили прислів'я, розібрали проблемну ситуацію, послухали вірші про дружбу, а тепер спробуйте сформулювати “Правила дружби”, які допоможуть вам розбудувати стосунки з вашим другом.

Правила Друзі.(Пам'ятка)

  • Допомагай другові: якщо вмієш щось робити, навчи і його; якщо він потрапив у біду, допоможи йому, чим можеш.
  • Поділися з друзями: якщо в тебе є цікаві іграшки, книги, поділися з іншими хлопцями, які їх не мають. Грай із ними так, щоб не брати собі найкраще.
  • Зупини друга, якщо він робить щось погане. Добре дружити – означає говорити один одному лише правду; якщо друг у чомусь по відношенню до тебе не має рації, скажи йому про це - не таї зла на нього.
  • Не сварься з друзями: намагайся працювати і грати з ними мирно, не сперечайся через дрібниці; не пізнай, якщо в тебе щось добре виходить; не заздри друзям – треба радіти їхнім успіхам; якщо вчинив погано, не соромся в цьому зізнатися і виправитися.
  • Вмій прийняти допомогу, поради та зауваження інших хлопців.

Якщо ви дотримуватиметеся цих правил, радітимете успіхам інших людей, не соромитеся визнавати свої помилки, то я впевнена, що ви знайдете собі справжнього друга і дружбу з ним збережете не тільки в школі, а й перенесете у доросле життя.

Діти читають вірші про дружбу.

Слайд-23

Співають пісню "Дружба" (кліп)

Чи була наша розмова корисною для кожного з вас? Про що змусив замислитись?

Вчитель роздає дітям вирізані з кольорового паперу серця.

Подаруйте серця своєму кращому другові в класі; тому, з ким хотіли б потоваришувати; з ким у сварці і хотіли б помиритися.

Слайд 24

Підбиття підсумків (рефлексія)

Наш сьогоднішній день про дружбу закінчено. Наш клас – це маленька родина. Хотілося б, щоб у нашій родині завжди панували доброта, повага, кохання, порозуміння.























Назад вперед

Увага! Попередній перегляд слайдів використовується виключно для ознайомлення та може не давати уявлення про всі можливості презентації. Якщо вас зацікавила ця робота, будь ласка, завантажте повну версію.

Форма проведення- Ділова гра.

Ціль:

  • Дати поняття дружби.
  • Ознайомити з правилами дружби, показати важливість справжніх друзів у житті, показати, що людина неспроможна жити один, йому потрібні вірні друзі.
  • Вчити доброзичливості, прагненню розуміти одне одного, вчити розділяти радості та смутку.
  • Виховувати повагу до оточуючих, ввічливе звернення хлопців та дівчат.
  • Розвивати вміння аргументувати свою думку.

В результаті заняття учасники зможуть:

Сформулювати поняття “дружба”,

Практикувати навички взаємодопомоги при вирішенні різних проблем,

Набудуть навичок роботи у співпраці,

Зрозуміють, що для вирішення багатьох проблем необхідно звернутися по допомогу до одного та вміти довіряти йому.

Устаткування: Комп'ютерні слайди, виконані у програмі Power Point, у вигляді презентації, комп'ютер, екран, музичний центр, кліпи на пісню "Дружба міцна", "Про дружбу".

На столах у дітей: Конверт №1 (у конверті лежить розрізане прислів'я)

Конверт №2 (у конверті перебуває проблемна ситуації).

Хід класної години

Хлопці, сьогодні у нас дуже цікава та серйозна тема класної години.

Ми говоритимемо… а ось про що, ви дізнаєтесь, коли послухаєте казку.

Слайд 2-3(Звучить музика, розповідається казка.)

Жила-була на землі дівчина на ім'я Любов. Нудно їй було жити у світі без подружки. Ось і звернулася вона до старого, сивого, що прожив сто років чарівника:

Допоможи мені, дідусю, вибрати подружку, щоб я могла дружити з нею все відпущене мені Богом життя.

Подумав чарівник і сказав:

Приходь до мене завтра вранці, коли перші птахи заспівають і роса ще не просохне.

Вранці, коли яскраво-червоне сонце освітило землю, прийшла Любов у обумовлене місце… Прийшла й бачить: стоять п'ять прекрасних дівчат, одна одною красивішою.

Ось вибирай, – сказав чарівник. – одну звуть Радість, іншу – Доброта, третю – Краса, четверту – Печаль, п'яту – Дружба.

Вони всі прекрасні, – сказала Любов. – Не знаю, кого й обрати…

Твоя правда. - Відповів чарівник, - вони всі хороші, і ти в житті ще зустрінешся з ними, а може, і дружити будеш, але вибери одну з них. Вона і буде тобі подружкою на все твоє життя.

Підійшла Любов ближче до дівчат і подивилася в очі кожній. Задумалася Любов.

Підійшла Любов до дівчини на ім'я Дружба і простягла їй руку.

Чому Любов обрала Дружбу? (Відповіді дітей).

Слайд-4

Отже, тема нашої класної години “Дружба – чудове слово”

Яке прекрасне слово – “дружба”!

Слайд -5

Про дружбу говорили в усі часи, про неї письмово та усно викладали свої думки поети та письменники, вчені та філософи, селяни та дворяни. Наприклад, філософ Сократ писав так: “Ніяке спілкування для людей неможливе без дружби”.

Сьогодні ми поговоримо про те, що таке дружба, яким має бути справжній друг і намагатимемося сформулювати правила дружби.

Слайд -6

При підготовці до класної години ви:

  • Розучували вірші та пісні про дружбу.
  • Писали міні-твори на тему "Що таке дружба?", "Мій найкращий друг".
  • Шукали прислів'я та приказки про дружбу.
  • Провели фотоконкурс “Мій друг”.
  • Об'єдналися у дружні сімейки, виконуючи різні доручення, допомагали одне одному.

Етап осмислення. Фронтальна робота

Вчитель: - Уявіть собі ваги. На одній чаші – дружба, а на іншій – багатство. Яка чаша переважить? Що важливіше?

Звичайно, дружба переважить шальки терезів, тому що гроші рано чи пізно закінчаться, а дружба залишається назавжди.

Слайд-7

Як ви, хлопці, розумієте що таке дружба "ДРУЖБА", Навіщо вона потрібна людям? (Висловлювання дітей).

У Тлумачному словнику наводиться таке визначення дружби: Дружба - це близькі стосунки, що ґрунтуються на взаємній довірі, прихильності, спільності інтересів.

Слайд-8.

У словнику В.Даля Дружба- Це "безкорислива стійка приязнь".

Наразі нам хлопці прочитають вірші про те, що таке дружба.

Слайд -9

Уривок із вірша Л.Ізмайлова “Монолог про дружбу”.

Що таке дружба, кожен знає?
Може, й питати смішно.
Ну а все ж, що означає
Це слово? Значить, що воно?

Дружба – це якщо друг твій хворий
І не може до школи приходити, -
Відвідувати його доброю волею,
Шкільні уроки приносити,
Терпляче пояснювати завдання,
На себе взяти частину його турбот,
Віддавати йому свою увагу
Дні, тижні, місяць чи рік.

Якщо друг твій щось, на жаль,
Погано зробив або сказав,
Потрібно чесно, прямо, без сумніву
Правду висловити йому у вічі.
Можливо, образиться він раптом,
Все одно сказати ти правду маєш,
Адже на те й потрібний найкращий друг.

Дружба у радості та дружба у горі.
Друг останнє завжди віддасть.
Друг не той, хто лестить, а той, хто сперечається,
Той, хто не обдурить, не продасть.

Дружба ніколи кордонів не знає,
Немає перешкод для дружби жодних.
Дружба на Землі поєднує
Усіх дітей – і білих, і кольорових.

Дружба – це теплий вітер,
Дружба - це світлий світ,
Дружба - сонце на світанку,
Для душі веселий бенкет.

Дружба – це лише щастя,
Дружба – у людей одна.
З дружбою не страшні негоди,
З дружбою життя вен повне.

Вір, зберігай, цінуй же дружбу,
Це найвищий ідеал.
Тобі вона співслужить службу.
Адже дружба – це цінний дар.

Вчитель: Трапляється, що заради дружби необхідно поступитися своїми особистими інтересами.

Говорячи про дружбу, не можна не сказати і про таке важливе поняття, як порядність. Порядність лежить в основі багатьох людських вчинків. Заступитися за молодшого, якого кривдять, поступитися місцем в автобусі, прийти на допомогу старій людині – це прояви порядності. Лише у доброзичливої ​​людини можуть бути справжні, вірні, надійні друзі. Друзі протягом усього життя.

Іншим може бути будь-хто, але друг має бути справжнім.

Слайд -10

- А що означає – справжній друг? (вислуховуються відповіді дітей).

Слайд – 11-12

Уявіть собі, що ваш друг (або подруга) отримав погану оцінку і дуже засмутився через це. Як ви вчините в такій ситуації? (Заспокоюватимемо, втішатимемо).

Тобто ви будете співчувати своєму другові.

Слово “співчуття” має дуже близьке за значенням слово. (“Толерантність”).

Поняття “толерантність” ширше. Що воно значить?

ТОЛЕРАНТНІСТЬ

  • Терпіння
  • Розуміння
  • Повага
  • Поблажливість
  • Прийняття чужої думки

Вчитель: У кожної групи на столі лежать 5 долонь.

Виберіть на дошці та запишіть на долоньках, які лежать у вас на столі, п'ять найважливіших слів, якими можна охарактеризувати справжнього друга. (На кожній долоні одна якість). Кожен пропонує свої якості, але перш ніж записати прислухається до оцінки товаришів.

Правило: записати одну необхідну якість для дружби.

Вчитель: Отже, які якості має людина, яка вміє дружити?

На дошці:

  • добрий, ввічливий, чесний, щедрий,
  • сильний, уважний, дбайливий,
  • відданий, що вміє зберігати секрети,
  • чуйний, боязкий, жадібний,
  • добре вчиться, люб'язний, терплячий,
  • улесливий, багатий, довірливий, веселий,
  • лінивий, суворий, товариський,
  • безкорисливий, працьовитий

Діти пишуть.

(Групи по черзі виходять до дошки, прикріплюють свою долоню до дерева Дружби та називають якості, необхідні для дружби.)

Слайд -13

А зараз ви будете зачитувати ці якості та прикріплювати їх до дерева Дружби.

А які якості у вас є, якими ви можете охарактеризувати себе.

Я запрошую Лобачову Ольгу, Коваленка Аріну та Марабаєва Мансура, які прочитають вірші про справжнього друга.

Слайд -14-17

А хіба друга треба кликати,
Коли темно у дорозі,
Коли дороги не впізнати
І нема сил йти?
Коли біда з усіх боків,
Коли при сонці – ніч,
Та хіба не побачить він,
Чи не кинеться допомогти?
Адже він не зможе, їсти і спати,
Коли таке раптом!
Але ... Якщо друга треба кликати -
То навряд чи це друг.

Справжній друг краще, ніж будь-хто інший, зрозуміє ваш настрій, ваші переживання, розділить радість і прикрощі, виявить співчуття, у скрутну хвилину втішить і підтримає, допоможе.

Хлопці, а хто ще може бути справжнім другом? (Мама)

Мама-найкращий і надійний друг, який ніколи не додасть і не залишить у біді. Про це нам прочитають вірш Вікторкін Денис та Яцукова Ліза.

Пропоную всім заспівати пісню "Справжній друг".

Слайд 19-20

Люди склали про дружбу багато прислів'їв та приказок.

1) Візьміть конверт №1. Зі слів, що знаходяться в конверті, складіть прислів'я і поясніть, як ви його розумієте.

  • Нема друга – шукай, а знайшов – береги.
  • Не май 100 рублів, а май 100 друзів.
  • Людина без друзів, що дерево без коріння.

Заслуховування відповідей груп. (Прокоментувати прислів'я.)

Які прислів'я про дружбу ви знаєте? (Відповіді дітей)

Вміння дружити, спілкуватися з людьми, треба вчитися з дитинства.

Пропоную вам взяти участь в обговоренні оповідання.

Обговорення оповідання.(У кожної групи на столі оповідання)

Жили дві нерозлучні подружки. Обидві вони були схожі один на одного. Обидві мами одягали в однакові сукні, обидві навчалися лише на п'ятірки.

Ми у всьому, у всьому однакові, – з гордістю говорили дівчатка.

Але якось Соня (так звали одну з дівчаток) прибігла додому і похвалилася мамі:

Я отримала з математики п'ять, а Віра лише трійку. Ми стали вже не однакові.

Мама уважно подивилася на доньку, потім сумно сказала:

Так, ти стала гіршою…

Я? - Здивувалася Соня - але ж трійку отримала не я!

Трійку отримала Віра, але вона отримала її, бо днями хворіла. А ти зраділа, а це значно гірше!

  • За що мама засудила Соню?
  • Що б ви сказали Соні?
  • Як їй треба було вчинити?

Вчитель: У мене немає друзів, тому що вони дражняться. Я ображаюся, плачу, злюся, коли мене дражнять, чую я від хлопців нашого класу.

Хлопці, приємно буде людині, коли її дражнять? Чому?

Завдання: Напишіть на пелюстках ромашки слова-якості або слова-дії, які заважають дружно жити в колективі.

Слова: жадібність, ябедництво, дурість, злодійство, примхливість, задиристість, брехня, … Всі пелюстки прикріплюються на дошку в одну велику ромашку.

Отже, ви написали негативні риси характеру, які нікому не подобаються і засуджуються в суспільстві. Іноді людину дражнять через недоліки, які від неї не залежать. Фізичні недоліки, зовнішність не дуже приємна. Прикро людині тоді?

Слайд -21

Вірш "Давай миритися", читають Іванов Данило, Васильєв Іван.

Чим лаятись і дражнитися,
Краще нам миритися з тобою!
Будемо разом посміхатися,
Пісні співати та танцювати,
Влітку в озері купатися
І полуницю збирати.

На ковзанах взимку кататися,
Баб ліпити, у сніжки грати,
На двох ділити цукерки,
Усі проблеми та секрети.
Дуже нудно в сварці жити,
Тому давай дружити!

Щоб сонце посміхалося,
Нас із тобою зігріти намагалося,
Потрібно просто стати добрішим
І миритись нам швидше!
Досить нам уже сердитися,
Веселяться всі навколо!
Швидше давай миритися:

Ти мені друг!
- І ти мені друг!
Ми образи все забудемо
І дружити, як і раніше, будемо!

Багато хлопців нашого класу написали твір про свого друга. Давайте їх послухаємо. (кілька хлопців читають твори)

Усі ми різні, але ми живемо в одному колективі.

Чи можна колектив нашого класу назвати дружнім? Якщо ви вважаєте так, підніміть вгору червоні картки, що лежать перед вами, якщо ж ви вважаєте клас не дружнім, підніміть жовті картки.

Яких карток більше?

На яких засадах будується справжня дружба? (я згодна)

Зараз я вам пропоную картки із законами дружби, за якими ми житимемо. Прочитайте їх уважно і постарайтеся завжди дотримуватись цих правил.

Слайд -22

Упорядкування “Правил дружби”.

Ми з вами з'ясували, що таке дружба і кого можна назвати справжнім другом, обговорили прислів'я, розібрали проблемну ситуацію, послухали вірші про дружбу, а тепер спробуйте сформулювати “Правила дружби”, які допоможуть вам розбудувати стосунки з вашим другом.

Правила Друзі.(Пам'ятка)

  • Допомагай другові: якщо вмієш щось робити, навчи і його; якщо він потрапив у біду, допоможи йому, чим можеш.
  • Поділися з друзями: якщо в тебе є цікаві іграшки, книги, поділися з іншими хлопцями, які їх не мають. Грай із ними так, щоб не брати собі найкраще.
  • Зупини друга, якщо він робить щось погане. Добре дружити – означає говорити один одному лише правду; якщо друг у чомусь по відношенню до тебе не має рації, скажи йому про це - не таї зла на нього.
  • Не сварься з друзями: намагайся працювати і грати з ними мирно, не сперечайся через дрібниці; не пізнай, якщо в тебе щось добре виходить; не заздри друзям – треба радіти їхнім успіхам; якщо вчинив погано, не соромся в цьому зізнатися і виправитися.
  • Вмій прийняти допомогу, поради та зауваження інших хлопців.

Якщо ви дотримуватиметеся цих правил, радітимете успіхам інших людей, не соромитеся визнавати свої помилки, то я впевнена, що ви знайдете собі справжнього друга і дружбу з ним збережете не тільки в школі, а й перенесете у доросле життя.

Діти читають вірші про дружбу.

Слайд-23

Співають пісню "Дружба" (кліп)

Чи була наша розмова корисною для кожного з вас? Про що змусив замислитись?

Вчитель роздає дітям вирізані з кольорового паперу серця.

Подаруйте серця своєму кращому другові в класі; тому, з ким хотіли б потоваришувати; з ким у сварці і хотіли б помиритися.

Слайд 24

Підбиття підсумків (рефлексія)

Наш сьогоднішній день про дружбу закінчено. Наш клас – це маленька родина. Хотілося б, щоб у нашій родині завжди панували доброта, повага, кохання, порозуміння.

Подібні публікації