Смачні домашні заготівлі

Конспект заняття "Моя сім'я" - план-конспект заняття (підготовча група) на тему. Завдання для дітей на тему «Сім'я Заняття на тему сім'я будинок

Олена Саїтгалієва

Заняття на тему« родина» .

Цілі: Виховання поважного ставлення до сім'ї, сімейним цінностям, традиціям

1) П.: Сьогодні ми маємо дуже цікава тема для розмови. Але спочатку, давайте згадаємо, про що ми з вами говорили на одному з минулих. занять.

Завдання на тему«Права дітей». Воно виконує роль вступу.

Для цього заняттяпотрібні картки із зображенням прав дітей. У завданні мається на увазі, що раніше з дітьми проводилася бесіда на цю тему.

П.: Вам було цікаво дізнатися, які права мають діти, поділіться своїми знаннями з гостями. (Відповідають діти. Для цього вони беруть будь-яку картинку та коментують те, що на ній зображено. Бажано, щоб "право на сім'ю» було останнім).

П.: Отже, кожна дитина має право на сім'ю. Сьогодні ми з вами поговоримо про сім'ї. Але перш за все давайте подумаємо і скажемо, що таке родина? (Відповіді дітей)

П.: Коли ви з'явилися на світ, кожного з вас оточили турботою ваші члени сім'ї, вони дали вам ім'я та прізвище. Сім'їдля того і створюються, щоб виховувати дітей, допомагати їм стати сильними та самостійними. Усі члени сім'ї– дуже близькі один одному люди. Вони разом живуть і разом господарюють. Вони допомагають один одному і у скрутну хвилину та у звичайних справах.

2) Гра «Згоден – не згоден»

П: Давайте пограємо…

Я говоритиму вам якісь фрази, а ви, якщо згодні зі мною, піднімайте обидві руки вгору, а якщо не згодні - не піднімайте.

- Сім'я – це близькі люди.

Моя бабуся – це мама моєї мами.

Мій дідусь – це тато мого тата.

- Сім'я – це людиякі поважають один одного.

Бабуся та дідусь – це мої батьки.

Я дочка мами та тата.

Кожній людині потрібна родина.

3) Гра Пальчикова гімнастика « родина» .

П.: Сильні пальчики, коли вони разом, у кулачці? Ось і людина почувається сильною, якщо в неї є родина. Як ви думаєте, що в сім'ї найголовніше?

(Зразкові відповіді дітей: любити, довіряти, допомагати, підтримка, піклуватися, поважати, розуміти і т. д.)

4)Для цього завдання потрібно дерево з фотографіями сім'ї.

П.: Деякі з вас разом зі своїми батьками прикрасили сімейними фотографіями ці дерева. Як це дерево можна назвати? (Діти відповідають: сімейний, родовід, генеалогічне).

П.: Дивлячись на таке дерево, ми знайомимося з вашими найближчими та рідними. Ну і звичайно дуже цікаво послухати вашу розповідь про них. (2-3 оповідання)

Запитання для завдання з генеалогічного дереву:

Хто на фото?

Який у них настрій?

Як ставиться до тебе бабуся?

А ти – до бабусі?

Яка твоя родина?

Що ви робите разом?

Де буваєте разом?

Які традиції є у ​​вашій сім'ї?

Яке прислів'я підходить вашому сім'ї? (Попередня робота з дітьми має на увазі знайомство з прислів'ями про сім'ї).

5) П: Отже, сім'я – це людиякі люблять один одного.

Давайте пограємо

Гра «Ми дуже любимо».

П.: Вставайте в гурток, міцно візьміться за руки, уявіть, що ми дружна, міцна родина.

(У центр кола встає 1 дитина)

А це – наша дитина. Ким ви будете (татом, мамою, дядьком, братом тощо).- Вирішуйте самі і обов'язково скажіть дитині добрі слова.

(Наприкінці гри треба поставити запитання дитині: Що ти відчував, коли слухав наші слова?Після його відповіді всі діти сідають на свої місця.

6) П.: У кожної сім'їє свої потреби. Ну, наприклад: кожен день сім'ю треба нагодувати. Але ж їжа не з'являється на столі. Значить, про це хтось дбає. У всіх у сім'ї є обов'язки. Давайте поговоримо, які обов'язки у тата та мами. Я називатиму обов'язки, а ви мені скажіть, хто у вас у сім'ї їх виконує. Ілюстрації з обов'язками поміщаємо на дошці під зображеннями мами та тата.

А) Заробляння грошей, щоб забезпечити сім'ю.

Б) Купівля товарів.

В) Приготування їжі.

Г) Виховання та навчання дітей.

Д) Миття посуду.

Е) Турбота про чистоту одягу та білизну.

Е) Прибирання квартири.

Ж) Ремонт у квартирі.

З) Турбота здоров'я.

І) Хто може полагодити одяг, шити і в'язати речі? Хто зашиє дірку чи пришиє гудзик?

К) хто займається організацією відпочинку сім'ї?

А які обов'язки у вас у сім'ї? (Відповіді).

Дуже добре, що ви знаєте не тільки про свої права, а й обов'язки не забуваєте.

7) П: Як ви думаєте, у кого в сім'їбільше обов'язків (у мами).

Вірш про маму. ( «Прожила у світі мама вже багато років…»)

Яка ваша мати? ( "Моя мама дуже ...")

8) Так багато добрих слів ви сказали про маму. Але ніхто не назвав маму сильною, сміливою. Напевно, ці слова ви скажете про іншу близьку людину, про тата.

Ви ростете, і разом із вами росте ваше ім'я. Зараз ім'я у вас маленьке: Саша, Ліза ... А от коли ви станете дорослими, і вас називатимуть на ім'я - по-батькові, всі знатимуть, як звати ваших тат. Чому?

(У нашій країні прийнято до свого імені додавати ім'я тата, батька. Батько означає по батькові).

Усі ви знаєте, як звуть тата.

Гра «Доросле ім'я».

П: Коли хлопчики стануть папами, їхнє ім'я теж стане по-батькові.

Гра: Дитина встає, представляє себе дорослою (хода, голос, підходить і знайомиться:

Здрастуйте, мене звуть Світлана Сергіївна…

А мене Павло Миколайович.

Дуже приємно!

(Потім йде знайомитись Павло Миколайович).

6) П: Мама і тато дуже люблять вас і хочуть, щоб ви були щасливі, і все для цього роблять

Зараз на хвилину подумайте над питанням: Що я можу зробити, щоб мої батьки були щасливі?

Про що ми сьогодні говорили на заняття? Коли ви виростете, напевно захочете створити свою сім'ю, вирощувати та виховувати своїх дітей. Які стосунки будуть у вашій сім'ї?

Плакат: родина(наприклад, зайців)навколо діти наклеюють серця і називають, що буде головним у них сім'ї. Наприклад: кохання, повага, підтримка і т.д.

Матеріали для заняття:

1) Дерева (родоводи)– робота з батьками

2) Картинки з правами дітей

3) Мольберт (Великий)

4) плакат + серця + 2 – 3 клеї

5) Картки "Сімейні обов'язки" ("Заробляння грошей", "Прибирання квартири"і т.д.)





- Попередня робота:

Вірш, прислів'я

Що я можу зробити, щоб мої батьки були щасливими (розмова).

Література:

1) Пазухіна І. А. "Давайте познайомимось!"

2) Вахрушев «Доброго дня, мир!»

Вихователь зустрічає мам із дітьми на килимі. Усі стають у коло.

Вітання.

Для кожної дитини співається ця пісенька. Можна промовляти слова як вірш.

Доріжкою весело разом ми крокуємо, йдемо по колу, взявшись за руки

І з Артемомдружно пісню співаємо:

Ану разом хлоп-хлоп-хлоп, плескаємо

Ну-кв разом топ-топ-топ, тупаємо

А потім стриб-скок, стриб-скок, стрибаємо

Усміхнися, друже!

Ми сьогодні з вами поговоримо про будинок. Ось будинок ( показую на іграшковий будинок).А хто живе у ньому? Дізнаємось. Але спочатку покажемо, як можна звести будинок.

Пальчикова гімнастика «Будуємо дім»

Тук, тук молотком,

Будуватимемо новий будинок (кулачок об кулачок)

Ри, ри, ри, ри

Є робота для пилки (Руки вперед - назад)

Ри, ри, ри, ри

Застукали сокири (змахи руками)

Ша, ша, ша, ша

Дах дуже гарний ( руки «будиночком)

Тук, тук молотком

Вийшов новий будинок!

Дізнаємося, хто живе у цьому будинку. Сідайте на стільчики.

Мами з дітьми сідають на килим на стільці. Перед ними мольберт із ілюстрацією «Сім'я».

Розгляд ілюстрації

Подивіться, тут намальовано сім'ю: це мама, це тато, це бабуся, це дідусь, це донька, це син. Мама, тато, бабуся, дідусь, донька, син – все це родина. У сім'ї всі дбають одне про одного, люблять одне одного.

Пальчикова рімнастика «Моя сім'я»

А тепер наші пальчики пограють у родину. Подивіться на свої пальчики. Вони всі разом, наче одна сім'я. Розкажемо про сім'ю.

З кожним рядком дитина загинає по одному пальцю, починаючи з великого. Мами допомагають.

Цей пальчик – дідусь.

Цей пальчик – бабуся.

Цей пальчик – татко.

Цей пальчик – матуся.

Ну а цей пальчик – я.

Ось моя сім'яl

Пальчикова гімнастика повторюється двічі.

Ігрова вправа «Назви своє ім'я»

Хлопці, у сім'ї всі люблять одне одного і називають лагідно один одного. Як тебе мама називає ласкаво? Давайте разом назвемо дитину ласкаво.

Ім'я дитини промовляється двічі: перший – він сам намагається його назвати, якщо не може – допомагає мама; вдруге промовляють усі діти та мами разом

Гра «Дочки, синочки»

Хлопці, наші дівчатка у родині – доньки. А наші хлопчики в сім'ї – синочки. Хто наші дівчата у родині? (Дочки.) Хто наші хлопчики в сім'ї? (Синочки.)

А тепер будьте уважні. Коли я скажу доньки – тільки дівчатка заплескають у долоні. А коли я скажу синочки" - тільки хлопчики заплескають у долоні. Де ж, де ж наші доньки? Ось вони, ось вони.

Плескають у долоні дівчинки

Де ж, де ж наші синочки? Ось вони, вони.

Плескають у долоні.хлопчики.

Хто ж у нас є у сім'ї? Відгадайте загадку.

Хто вас, діти, більше любить,

Хто вас ніжно так голубить

І дбає про вас

Чи не стуляючи вночі око?

Мама дорога.

Діти, давайте покажемо, як нас мама міцно обіймає. (Діти обіймають себе за плечі.)А як вона вас пестить? (Діти гладять себе по голові.)А як ми ласкаво назвемо маму? (Мамочка.)

Ось яка наша мама: добра, добра, гарна, уважна. А ще мама працьовита. Мама дуже любить нас і піклується про вас. Вона стирає, варить, грає разом із нами, мама дуже втомлюється. Вона буде дуже рада, якщо ми допоможемо їй.

Подивіться, скільки брудних хустинок зібралося. Треба їх випрати.

Гра «Допоможемо мамі»

Вихователь промовляє та показує ігрові дії. Діти повторюють його. Мами допомагають

Візьмемо стілець і принесемо його на килим.

На стілець поставимо тазик.

Візьмемо склянку. Там у нас ніби «вода», поставимо склянку поряд із тазиком.

Візьмемо брудну хустинку і повісимо її на спинку стільця.

Почнемо прання.

Ми воду виливаємо, виливаємо, виливаємо.

Порошок ми насипаємо, насипаємо, насипаємо.

У таз хусточки опускаємо, опускаємо, опускаємо.

У тазу хусточки попестити, попестити, попестити.

А тепер їх випраємо, випраємо, випраємо.

І знову прополоскаємо, полоскаємо, полоскаємо.

А тепер їх віджимаємо, віджимаємо, віджимаємо.

У всіх чисті хусточки? Перевіримо. Візьмемо за кінці і струсимо. На хусточки подивимося з усіх боків. Залишилось нам їх посушити

Вправа «Повісимо хусточки на мотузку»

мами допомагають тримати прищіпки

Покажемо, як ви допомагаєте мамі розвішувати білизну.

Вихователь пропонує дітям взяти по одній хустинці та повісити на мотузку, закріплюючи їх прищіпками.

Пограємо з мамою у хованки – музична гра

(З мамою поряд іду, маму за руку тримаю.)

Усі знайшли своїх мам? А деякі малеча не можуть. Давайте їм допоможемо.

Знайди мам для всіх малюків

Дітям лунають листи з намальованими на них тваринами та їхніми дитинчатами. Завдання – поєднати лінії мам та малюків. Діти виконують роботу простими олівцями

Ой, а що сталося? Звідки такий гомін. А це тато ремонтує будинок. Давайте йому допоможемо, виходьте на килим.

Пальчикова гімнастика «Допоможемо татові»

Тук-тук-тук-, тук-тук-тук,

Лунає дзвінкий стукіт.

Ми стукаємо молотком,

Ремонтуємо наш будинок.

Ми закінчуємо шини

Наша машина.

Ш-ш-ш, ш-ш-ш.

З татом у магазин підемо

І продукти принесемо.

Ось так, ось так

І продукти принесемо.

Поки йшли з магазину, у сумці всі продукти переплуталися. Давайте розкладемо по різних тарілочках макарони та квасолю.

Гра «Розклади макарони та квасолю»

А ще у нашому будинку живе бабуся. Вона дуже любить розповідати казки. Я буду, наче бабусею, одягну хустку. Ідіть, хлопці, розповім вам казку.

Вихователь сідати перед дітьми на стільчик, поруч ставить кошик з атрибутами казки «Курочка Ряба»: кашкет або шапку – дідусеві, хустинку – бабусі, вушка-ободок – мишці, жабо – курочці. У кошику лежать яйця – кольорове та біле, дві ложки.

А ви мені допоможете розказати казку? Хто хоче бути дідусем (одягаємо на дитину шапку)і т.д.

Перед дітьми ставимо маленький столик, за нього садимо діда та баку. Розповідаючи казку, пропонуйте дітям виконувати нескладні рухи та звуконаслідування

Казка-гра «Курочка Ряба»

А щоб у діда та бабки завжди було багато яєць, треба Курочку добре годувати.

Малювання «Зернятка для курочки Ряби»

Давайте нагодуємо курочку Рябу – намалюємо зернятка на тарілочці. Візьміть пензлі, занурюйте ворс пензля у фарбу і прикладайте до тарілочці.

Які хлопці, ви сьогодні молодці: мамі допомогли – хусточки випрали, татові допомогла – продукти розібрали, з бабусею та дідусем розповіли казку та Курочку Рябу погодували.

Давайте скажемо один одному "Спасибі" і поплескаємо в долоні.

ОЛЕНА ТЕПЛА
Конспект заняття для дітей 2–3 років «Моя сім'я»

Вік: 2-3 роки

Тема заняття: «Моя родина»

1. Вітання. Ліхтарик

Ціль: встановлення емоційного зв'язку групи, налаштування працювати, включення в работу.

Матеріали: ліхтар та свічка.

Педагог читає вірш і приходить із ліхтариком (зі свічкою)у коло. Ставить ліхтарик на поличку (Не гасить). Виконання дій з тексту:

"Ліхтарик свій вогонь запалив,

і зібралися ми всі в гурток,

один одному ручки дати поспішаємо,

і привітатися хочемо.

2. Навколишній світ. Моя родина

Ціль: впізнавання родичів, запам'ятовування родинних відносин, розширюємо уявлення про сім'ї, її членів. Розвиток мовлення.

Матеріал: додаток 1 – плакат із зображенням сім'ї

Педагог із дітьми розглядають плакат із зображенням сім'ї.

Педагог розповідає, що є на картинці, просить дітейназвати всіх членів сім'ї. Педагог розповідає про кожного члена сім'ї. їх. (Дід і бабуся найстарші, вони вже старенькі. Тато і мама молодші. Дітки у тата і мами найменші.). Педагог запитує у діток: «Що робить тато? А що мама?. Якщо діти ще не дуже добре розмовляють, педагог сам відповідає на запитання

Просимо мам посадити дітлахів на руки, міцно обійняти та похитувати, педагог декламує вірш:

Любили тебе без особливих причин

За те, що ти – онук/онука

За те, що ти – син/донька

За те, що малюк,

За те, що ростеш,

За те, що на тата та на маму схожий.

І це кохання до кінця твоїх днів

Залишиться таємною опорою твоєю.

3. Постановка руки

Ціль: закріплення уявлень про навколишній світ, запам'ятовування назв тварин та їх дитинчат, підготовка руки до письма.

Матеріал: додаток 3 (картинка із зображенням дитинчат і мам, трикутні олівці

Педагог просить знайти і поєднати дитинчата з мамою, при цьому просимо мам називати тварин.

4. Логоритміка по картинці

Ціль

Матеріал: зображення з додатку 1 до попереднього конспекту на кожну дитину.

Педагог роздає картинки дітям, а ті пальчиком вказують на члена сім'ї.

Один два три чотири,

Ми лічилку вчили:

Бабуся і матуся,

Дідусь і татко,

Ось братик і сестричка,

Він Антон, вона – Оленка.

Ось і вся моя родина,

Розповів лічилку я!

5. Пальчикова гімнастика

Ціль: розвиток моторики

Цей пальчик - дідусь,

Цей пальчик – бабуся,

Цей пальчик - татко,

Цей пальчик - матуся,

Цей пальчик – я.

Ось і вся моя родина.

6. Рухлива гра Де ж наші дітки?

Ціль: відпочинок, розвиток почуття ритму, розвиток емоційних відносин матері-дитини, ідентифікація себе, знайомство з ролями в сім'ї – донька/синочок.

Педагог звертається до діток (і питає «А де ж наші малюки? Де ж Маша, Мишко (називає ім'я кожної дитини, що присутня на заняття, При називанні імені дитини педагог, вказує на нього долонькою). Потім заплющує свої очі долонями (як у грі. «ку-ку») і каже» Де дітки? Де наші діти? Де доньки та синочки?»Розплющує очі і радісно знаходить кожну дитину, кажучи і показуючи долонькою «От Маша, (і так ім'я кожної дитини)».

Педагог сам знаходить звану дитину чи батьки кажуть: «От же Маша (та ін імена). Ось же дочка/синочок/онук (якщо дитина приходить на заняття з бабусею) »

7. Логоритміка

Ціль: розвиток почуття ритму, загальної моторики, координації рухів

Матеріал: пісня Е. Железновой диск 22, трек 4 Де ж ручки?

8. Двигуна гімнастика

Ціль

ІнвентарКабіна: тунель, масажна доріжка, купини, палиці, що встановлюються горизонтально на стійках-конусах, подушки, диск з енергійною музикою.

Матеріал: лялька БІ-БА-БО Бабуся

До хлопців прийшла бабуся (лялька керується педагогом, привіталася з кожним із хлопців та запросила діток у гості. Дітки вирушають до бабусі.

Вправа виконується без взуття. Діти проходять по 4-6 масажних купинах (батько притримує за руку, проходять масажною доріжкою, переступають через палицю, проповзають під палицею, йдуть по подушках, проповзають у тунелі.

9. Дрібна моторика руки

Ціль: розвиток дрібної моторики

Матеріал: переплутані горох з квасолею, пляшечки з вузьким шийкою. (по 2 різні на кожну дитину)

Бабуся каже, що вона вже погано бачить, і не може перебрати крупи та просить допомогти їй.

Розкладаємо квасолю з крупою по пляшечках.

10. Читання

Ціль: навчання читання

Матеріал: кубики Зайцева.

1. Педагог співає таблицю Зайцева

2. Мами співають по одному стовпцю та пишуть імена дітей на таблиці.

3. Педагог пише слова "МАМА","БАТЬКО",«БАБУШКА» «ДІДЯ», «БРАТ, «СЕСТРА»і просить дітейз мамами розкласти поруч із написами зображення членів сім'ї(Додаток 3 до попереднього конспекту) .

11. Логоритміка

Ціль: розвиток почуття ритму, загальної моторики, координації рухів

Матеріал: «Ведмедик з лялькою жваво тупотять»

12. Математика. Розміри та рахунок

Ціль: закріплюємо поняття «велика-середня-маленька»

Матеріал: по 3 матрьошки на дитину, по 7 галькових плоских камінчиків на дитину

Усього 3 матрьошки. Діти завдання виконують разом із батьками

Ти на ляльку подивися, Щось ховається всередині

Покажіть матрьошку

Там ще одна матрьошка, Менше першої на трошки

Розберіть матрьошку, вийміть другу

У другій - ще одна, Лялька ціла родина

Розберіть другу, вийміть третю

Три матрьошки, три сестрички, Від великої до невеликої

Побудуйте іграшки по зростанню

Разом з бабусею печемо оладки для матрьошок.

Печемо один оладок для найменшої матрьошки, два оладки для середньої, три оладки для старшої. Усього спекли 6 оладок. Ще один, сьомий оладок, спічем для мами, і останній, восьмий для себе.

13. Масаж

Ціль: розвиток загальної моторики, координації рухів

Матеріал: подушки, масажні м'ячики- «їжачки», диск «Малюк та природа».

Сідаємо на подушки, включаємо релаксуючу музику, катаємо «їжачків»по руках, ногах, животі, спині (мама - дитині, дитина - мамі, самі собі).

14. Творчість

Ціль: розвиток естетичного сприйняття, творчих здібностей

Матеріал: робочі листи із зображенням гілки квітки (додаток 2, жовтий пластилін).

Робимо подарунок для бабусі: мімозу. Відщипуємо пластилін і ліпимо на гілочку.

15. Прощання. Ліхтарик

Ціль: встановлення емоційного зв'язку, позначення закінчення уроку

Стаємо в коло. Педагог запалює свічку. Кожна дитина її гасить.

Педагог читає вірш:

Ліхтарика вогонь погас,

І зібралися ми тут зараз,

один одному ручки дати поспішаємо

І до побачення говоримо».

Заняття «Я та моя сім'я»

Ціль: познайомити дітей із поняттям «родина», підвести до розуміння, що всі сім'ї мають однакове прізвище; формувати уявлення про соціальну роль кожного із членів сім'ї; активізувати словник дітей (лагідні звернення до членів сім'ї).

Завдання:

  • розширити в дітей віком знання про ближнє оточення, дати основи поняття «родинні зв'язки»;
  • розвивати допитливість, спостережливість, короткочасну та довготривалу пам'ять;
  • виховувати любов та повагу до своєї сім'ї.

Обладнання: картинки із зображенням різних типів взаємовідносин людей; сигнальні картки; олівці кольорові, листи альбомні

Хід заняття

Запитання: Як кожен із вас розуміє, що таке сім'я?

Підбивається підсумок : Сім'я – це дуже близькі люди, які живуть разом, кохають одне одного, піклуються одне про одного.

Запитання: Скільки людей може бути в одній сім'ї?

Вислуховуються варіанти припущень вихованців.

Підбивається підсумок : Сім'ї бувають великі та маленькі.

Питання: Діти, розгляньте запропоновані малюнки. На якому з них зображено сім'ю? Чому ви так вважаєте?

Вислуховуються варіанти відповідей вихованців.

Підбивається підсумок : в сім'ї люди різних поколінь (віків), люди часто схожі один на одного, дбають один про одного.

Запитання: Як ви розумієте слова «близька людина»? Кого можна назвати близькою людиною? Що означає «старший»? «молодший»?

Вислуховуються варіанти відповідей вихованців.

Підбивається підсумок: близька людина – це родич, який любить тебе, піклується про тебе, допомагає тобі. Це твої батьки, сестри та брати, бабусі та дідусі.Старший - це той, хто народився раніше,молодший - Той, хто народився пізніше.

Гра: Хто є хто?

Правила гри: Група поділяється на команди. Кожному члену команди видається сигнальна картка. Педагог ставить запитання. Той, хто знає відповідь, одразу ж піднімає картку та сигналізує про те, що готовий відповісти. Педагог питає. Якщо відповідь правильна, то відповідь зараховується команді в цілому. Якщо ні – відповідь переходить до іншої команди.

Питання гри:

Хто доводиться мама татові? (дружина)

Хто доводиться тато мамі? (чоловік)

Хто старший – мама чи бабуся? (бабуся)

Хто молодший – дідусь чи онук? (онук)

Як називається брат, який народився згодом? (молодший брат)

Як називається сестра, що народилася раніше? (старша сестра)

Хто раніше народився дідусь чи тато? (дідусь)

Хто пізніше народився кожен із вас чи мама? (кожен з вас)

Підсумок гри : підраховуються окуляри Визначається переможець

Харитонова Олена ІванівнаГБС(К)ОУ школа – інтернат селища Ільського Краснодарського краю.ВиховательПозакласне заняття Тема: «Моя сім'я» Ціль: продовжувати формувати в учнів ставлення до сім'ї. Ознайомити з поняттям «повна» та «неповна» сім'я. Закріпити знання дітей про обов'язки у ній. Коригування пам'яті, мислення, уваги, уяви. Виховувати добре ставлення та повагу до всіх членів сім'ї.Форма проведення: комплекснеОбладнання: м'яч, малюнки, приказки, план оповідання, площинний будиночок, кольоровий папір і картон, пензлики, клей, серветки. Хід:

    Організаційний момент
2. Повідомлення теми заняття через ребус:7 Я ., Що означають ці значки? (цифра та буква) Назвіть цифру, букву. Яке слово почули? (родина). Хто здогадався, про що йтиметься на сьогоднішньому занятті? Давайте хором прочитаємо тему заняття.3. Актуалізація знань: Хлопці, як ви вважаєте, що означає слово сім'я? (мамо, тато…) - Правильно, а ще можна сказати, щоСІМ'Я ЦЕ ГРУПА ЛЮДЕЙ, ЯКІ Є РОДИЧАМИ І ПРОЖИВАЮТЬ РАЗОМ. Повтори Вітя…-Давайте все разом повторимо. – Зараз я пропоную вам виконати завдання біля дошки:знайти зайве слово в кожному рядку і підкреслити його, поясніть свої дії. БРАТ, МАТИ,СУСІД …БАТЬКО, КІШКА , БАБУШКА …ВНУК, ВНУЧКА,Друг -Підніміть руку у кого є сім'я.-Розкажіть про свою сім'ю за запропонованимплану: А) СКІЛЬКИ ЛЮДИНА В РОДИНІ, ПЕРЕЧИСЛИТИ ВСІХ ЧЛЕНІВ, НАЗИВАЮЧИ ЇХ ЗА ІМЕНАМИБ) ХТО ЄГОЛОВИЙ СІМ'ЇВ) ХТО ПРАЦЮЄ (КІМ), ВЧИТЬСЯ-Ми почули розповіді про ваші сім'ї. - Чи всі вони виявилися однаковими? – Чим вони відрізняються одна від одної? (за кількістю членів сім'ї, за віком)4. Основна частина - Іноді сім'ї бувають «ПОВНІ», іноді «НЕПОВНІ». «ПОВНА СІМ'Я ЦЕ КОЛИ Є МАМА, ТАТО… НЕПОВНА - КОЛИ ЯКИХ - ТО ЧЛЕНІВ СІМ'Ї НЕМАЄ.» -Розглянемо картинку. – Як ви вважаєте, яка сім'я зображена? Поясніть свою відповідь (повна) - Правильно, йди, Світлана приклей табличку. Прочитай, що на ній написано. А яка у тебе родина? - Розглянемо іншу картинку. З якої казки ці герої? («РІПКА»)- Порахуй, Максиме, скільки членів у цій родині.- Чи є тварини членами сім'ї? – Яка це родина? (неповна) – Яких членів сім'ї не вистачає, щоб назвати цю сім'ю повною? (мами та тата)Яка сім'я у тебе? (Запитати в інших хлопців)- Як вам здається, у якій сім'ї краще жити? (Добуватися повних відповідей)-Чи любите ви членів своєї сім'ї? Чи дружно ви живете з ними?4.1 Зараз ми з'ясуємо це за допомогою гри, яка називається «Погода у домі» -Як ви думаєте, що означає цей вислів? (настрій, ставлення один до одного, повага, допомога…)- Зверніть увагу на цей будинок. У кожному з вікон живе сім'я… - У кожного з вас є значки для позначення погоди - СОНЯШКО – ЯСНА ПОГОДА, - ТУЧКА – ПАСМУРНА, - ТУЧКА З ДОЩИКОМ – ДОЩІ.
- Подумайте та вставте у своє віконце те позначення погоди, яке відповідає атмосфері вашого будинку. - Як ви думаєте, що потрібно зробити, щоб покращити погоду? – Від кого залежить погода у вашому будинку? - Прочитайте прислів'я. Як ви їх знаєте.«НЕ ПОТРІБНИЙ І КЛАД, КОЛИ В РОДИНІ ЛАД», «ВСІ СІМ'Я КОШТОМ, ТАК І ДУША НА МІСЦІ». Висновок: ВСЕ, ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ У ВАШІЙ СІМ'Ї, ЗАЛЕЖИТЬ ВІД КОЖНОГО ЧЛЕНІ СІМ'ЇЇ, В ТОМУ ЧИСЛІ І ВАС. (н – р: наскільки ви поважаєте одне одного, чи вмієте поступатися, говорити ввічливі слова…)4.2 Гра «Назви ласкаво» (З м'ячем, діти стоять у півкрузі)БАБУШКА – БАБУЛЕНЬКА, БАБУЛЕЧКА…ДІДУШКА -МАМА -БАТЬКО -БРАТ -СЕСТРА - - А як ласкаво називають вас ваші батьки? (донечко, синочку, на ім'я – Вовочка…) – Молодці! Проходьте на свої місця, перевіримо, чи слухаєтесь ви дорослих.4.3 Гра «Забороняється – дозволяється» - ПОВАЖАТИ СВОЇХ БАТЬКІВ І ВСІХ ЧЛЕНІВ СІМ'Ї…- ОБИЧАТИ СВОЇХ МАЛЕНЬКИХ БРАТЬІВ І СЕСТЕР… - Йдучи З БУДИНКУ, СКАЗАТИ КУДИ ПІШОВ І КОЛИ ПОВЕРНЕШСЯ… - Шуміти, КОЛИ ХТО – АБО ВІДПОЧИВАЄ… МАМІ… - ГОВОРИТИ ЛАШКОВІ СЛОВА… - ВІДПОЧИВАТИ, КОЛИ ВСЕ ПРАЦЮЮТЬ ПО ДОМУ … – ПИТАННЯ ДОЗВОЛУ, КОЛИ ХОЧЕШ ЩО – АБО ВЗЯТИ.

4.4 - Кожний член сім'ї повинен мати свої обов'язки по дому. Розглянемо картинку:-Хто на ній зображений? (хором)-Яка це родина?- Чим зайняті члени цієї сім'ї?-Розкажіть про ваші обов'язки в сім'ї. – Читання дітьми віршів про працюФізхвилинка (імітація робочих рухів) - Який подарунок найкращий для ваших близьких? (Той, який зроблений своїми руками) - На минулому занятті ми з вами робили заготівлі рамочок, до яких можна поставити фотографії вашої родини. – Сьогодні ми закінчимо цю роботу – прикрасимо квіточками нашу рамку, і ви зможете подарувати їх своїм рідним. – Згадайте правила безпеки під час роботи з клеєм. Пальчикова гімнастика - самостійна творча діяльність дітей, допомога педагога нужденним дітям5. Закріплення Вихователь показує картинку - Яка сім'я зображена? (повна, неповна)-яка «погода» має бути в сім'ї (діти показують сонечко)-як потрібно звертатися до своїх рідних? (Лагідно, поважно ...)- у кого в сім'ї мають бути обов'язки по дому? (у всіх)6. Підсумок -Чи сподобалося заняття?-Хто, на вашу думку, був найактивнішим?

Подібні публікації